The Elder Scrolls VI, Bethesda Softworks, Podle Bethesdy vyjde Elder Scrolls VI až za mnoho let

Podle Bethesdy vyjde Elder Scrolls VI až za mnoho let

Pete Hines tvrdí, že z oznámených projektů vyjde nejdřív Starfield. I o něm ale nic nevíme

Zdroj: Elder Scrolls Online, Bethesda Softworks
11. 5. 2020
Název: The Elder Scrolls VI Vývojář: Vydavatel: Žánr:

Letos v červnu tomu budou dva roky, kdy Bethesda oznámila šestý díl ságy The Elder Scrolls. Průlet nad krajinou a logo však zůstávají tím jediným, co vývojáři dosud ze hry ukázali a zdá se, že všechna předchozí vyjádření na konto velmi vzdáleného vydání zůstávají platná i v letošním roce. Vzhledem k blížícímu se uvedení nových konzolí sice začínají objevovat spekulace, že se přiblížilo nejen dokončení The Elder Scrolls VI, ale také podobně tajemné sci-fi záležitosti Starfield, nic z toho ovšem podle aktuálního stanoviska Bethesdy neplatí. Viceprezident globálního marketingu Pete Hines na Twitteru zopakoval, že jde o dlouhodobé projekty a naznačil, aby hráči neměli stran odhalení dalších detailů přehnaná očekávání.

Na dotaz jednoho z fanoušků, kdy se konečně dozvíme víc o The Elder Scrolls VI, odpověděl Hines poměrně ostře: „Bude to až po Starfieldu, o kterém v tuhle chvíli vlastně nevíte vůbec nic. Takže když za mnou přicházíte s žádostí o detaily [ohledně TES VI] nyní a ne až za několik let, obávám se, že vaše očekávání nemohu naplnit.“ Streamer Daniel Evans, vystupující pod přezdívkou DansGaming, pak alespoň ocenil, že Hines zmínil Starfield a zeptal se, kdy se dozvíme víc o tomto titulu, načež mu Hines odpověděl: „Someday, Dan. Someday.“ Prosté někdy si pak další vyložili jako Sunday, tedy neděli, a Hines si na to konto neodpustil popudlivou reakci: „Kristova noho, vy jste fakt nemožní. Užijte si vaše zklamání.“

Tato odpověď na mnohdy až neracionální uvažování některých fanoušků byla tím poslední, co Hines v této souvislosti na Twitter napsal, můžeme se však vrátit k předchozím vyjádřením jeho kolegů. Todd Howard už totiž dříve potvrdil, že Starfield dostane před The Elder Scrolls přednost a mluvil o trpělivosti, kterou se mají fanoušci fantasy obrnit. Naznačoval také, že Starfield bude natolik zásadní titul, že hráči až při jeho hraní pochopí, proč museli čekat tak dlouho. V rozhovoru pro IGN několikrát zmínil limity současných technologií a je tudíž pravděpodobné, že kromě jiného se bude Starfield zřejmě snažit simulovat opravdu velkou část vesmíru, případně přinést něco podobně výpočetně náročného. Ani tehdy, ani nyní, však nikdo z Bethesdy ani slůvkem nenaznačuje, kdy uvidíme víc.

Starfield bude natolik zásadní titul, že hráči až při jeho hraní pochopí, proč museli čekat tak dlouho.

Ostatně, byl to sám Howard, který loni řekl, že se Starfieldem zřejmě ještě stráví nějaký čas, což by naznačovalo roky a roky dalšího čekání. Je přitom zvláštní, že The Elder Scrolls – prominentní RPG série a do určité míry určující produkt tohoto žánru – efektivně přeskočil celou jednu generaci konzolí, nepočítáme-li porty přes osm let starého Skyrimu. Bethesdě to ale zřejmě nevadí, vzhledem k postupnému rozšiřování Falloutu 76 a fungujícímu TES Online, takže zřejmě není kam pospíchat. Přesto bychom si přáli, stejně jako vy, aby se ledy pohnuly a nové konzole přeci jen vybudily Bethesdu k aktivitě i mimo její vydavatelské možnosti.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru