Kingdom Come: Deliverance, Deep Silver, Warhorse Studios, Podívejte se zdarma na dokument o boji v Kingdom Come

Podívejte se zdarma na dokument o boji v Kingdom Come

Hodinový film Fechtbuch je nově k dispozici i na YouTube. Seznámí vás s historií šermu

Zdroj: Warhorse Studios
16. 2. 2021
Název: Kingdom Come: Deliverance Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , , , Žánr:
Datum vydání:
13. 2. 2018
2024 (Switch)

Hra Kingdom Come: Deliverance před pár dny oslavila třetí narozeniny. Že to ale uteklo, nemyslíte? Pražské studio Warhorse se rozhodlo tuto příležitost připomenout a nadělilo fanouškům pěkný dárek. Autoři uvolnili zdarma starší dokumentární film Fechtbuch: Středověký boj v Kingdom Come.

Přibližně hodinový snímek si můžete pustit na YouTube i na Steamu. Diváci si ho na obou místech chválí. Na ČSFD má dokument hodnocení 82 procent. Fechtbuch představuje středověké bojové umění jako fenomén i jako důležitou součást evropských dějin. Souboj byl samozřejmě klíčovým prvkem i samotné hry, a proto není divu, že mu vývojáři věnovali mimořádnou pozornost.

Vývojáři si podle svých slov zakládali na maximální věrohodnosti, aby ukázali, jak se za soumraku středověku skutečně bojovalo. Dokumentární film Fechtbuch je záznamem toho, co se Warhorse na cestě za tímto zážitkem naučili, a průvodcem po tajích historického bojového umění.

Autoři požádali přední české a slovenské šermíře a bojové umělce, kteří pomáhali se hrou, aby vysvětlili a předvedli základní principy středověkého boje, dobové techniky a postupy. Dokument vám představí zbraně i brnění a rozličné šermířské školy.

A kdoví, třeba jednou podobným způsobem uvolní zdarma Warhorse i náš společný dokument mapující vznik samotné hry. Do té doby si můžete film Deliverance: The Making of Kingdom Come pustit na Steamu za necelá dvě eura.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru