Podívejte se na vietnamskou džungli v novém Call of Duty

Vývojáři Cold War odhalují také ústředí KGB z příběhové kampaně a misi v Nizozemsku

Zdroj: Activision
4. 11. 2020

Už jen několik dní dělí hráče od uvedení nových konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X | S, které s nevelkým časovým odstupem doprovodí celá plejáda podzimních hitů. Chybět mezi nimi nebude ani Call of Duty, jehož pokračování s podtitulem Black Ops Cold War vychází už 13. listopadu. O hře toho víme z předchozích náznaků a informací opravdu hodně, vývojáři se ale na poslední chvíli snaží podtrhnout, že hra nebude obsahovat pouze multiplayer, včetně prolnutí s battle royale režimem Warzone, ale nabídne i pokračování příběhu, který byl v rámci Black Ops vždy poměrně kladně hodnocen. Za tímto účelem proto Activision zveřejnil trojici videí z misí ve Vietnamu, Sovětském svazu a Nizozemsku, které svým komentářem doplnili autoři singleplayer z Raven Software na oficiálním webu hry.

Co se týče konkrétních ukázek, k dispozici jsou tři půlminutové klipy s pohledy na vietnamskou džungli, ústředí KGB a ztemnělé uličky Amsterdamu, oslavujícího vstup do roku 1981.

„Jsme obrovskými fanoušky původních Black Ops a naším cílem je přivést zpět ikonické trio Woods, Mason a Hudson,“ říká creative director Dan Vondrak. Doplňuje, že hráči nebudou muset pro plné pochopení příběhu Cold War znát předchozí hry, vzhledem ke krátké hrací době všech tří dílů (Black Ops 4 nemělo singleplayer) by ale neměl být problém vzdělání si doplnit. „Cítíme jako důležité přivést na scénu i nové postavy a zabývat se jejich charakterem i vztahy s původními hrdiny. Takhle dostanou nováčci i veteráni série něco zajímavého,“ doplňuje Vondrak. Smyslem vývojářů pak je, předkládat v rozumných intervalech spojnice s původním dílem Black Ops, nezahltit hráče informacemi a připravit momenty jistého prozření, které docení právě ti, kdo dřívějším příběhem prošli.

Co se týče konkrétních ukázek, k dispozici jsou tři půlminutové klipy s pohledy na vietnamskou džungli, ústředí KGB a ztemnělé uličky Amsterdamu, oslavujícího vstup do roku 1981. Jednotlivé mise jsou pojmenovány Fracture Jaw, Desperate Measures a Nowhere Left to Run a známe i jejich hlavní premisu. Upozorňujeme, že následující informace obsahují drobné spoilery, ani sami vývojáři ale nechtějí vyzradit nic podstatného a dá se věřit tomu, že překvapení v podobě zvratů a nenadálých okolností určitě nastanou, zvlášť ve spojitosti s tajemným agentem s krycím jménem Perseus.

Na něj bychom prý měli poprvé narazit ve druhé misi, zasazené do zmiňované války ve Vietnamu. Půjde pochopitelně o hratelný flashback, který by měl propojit již uplynulé události s přítomností Black Ops Cold War. „Příběhově do sebe tyto dva úseky skvěle zapadají, když se tým [hrdinů] snaží vyrovnat se svou minulostí a prohlédnout hranici mezi skutečností a zástěrkami,“ říká Vondrak. Dále si pochvaluje, že mohli díky tomuto způsobu dát hráčům zážitek z velké válečné operace, kterou prožijí jak z vrtulníku, tak pohledem obyčejného pěšáka ztraceného v džungli a mezi rýžovými poli. Fracture Jaw by navíc neměl být jediný flashback, na který během Black Ops Cold War dojde, přesto tuto konkrétní misi popisuje Vondrak jako tu nejunikátnější, jakou kdy tým v Raven Software udělal. Ať už to znamená cokoliv.

Vzhledem k tomu, že motivem příběhu bude dopadnout domnělého ruského agenta Persea, jedna z dalších misí bude zasazena přímo do srdce tajných služeb Sovětského svazu. Jak říká Vondrak, zoufalé časy vyzývají k zoufalým činům – odtud název mise Desperate Measures – a tým hlavních postav bude muset vyrazit na druhou stranu barikády. V porovnání s akčními misemi čeká hráče infiltrace nepřítele prostřednictvím dvojitého agenta, pracujícího v ústředí KGB, ale informujícího americkou CIA. Vývojáři naznačují, že v této misi bude hrát roli i způsob, jakým se bude hráč chovat a co bude říkat, aby nedošlo k jeho prozrazení a mise mohla být úspěšně splněna. „Opravdu chceme, aby hráči zažili něco nového, dáme jim víc svobody a kontroly nad tím, jak splnit zadaný úkol,“ říká producent a přímo zmiňuje několik možných cest a vyústění.

Poslendí popisovanou misí pak je amsterdamský Nowhere Left to Run, odehrávající se přibližně dva týdny po Novém roce 1981. Podle dostupných záběrů by měla mít mise nádech onoho unaveného a trochu opilého startu nového roku, takže se bude část odehrávat v blíže nespecifikovaných barech a zadních uličkách evropské metropole. Končit by však měla akčně, a to divokou honičkou na střechách budov, čímž chtějí dát vývojáři najevo, že Call of Duty zřejmě už navždy bude spojován s přehnanými momenty, kdysi přirovnávanými ke scénám filmů režiséra Michaela Baye. Půjde zároveň o první misi celé hry a místo, kde se představí jedna z nových postav Russell Adler, připomínající svou podobou herce Roberta Redforda.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru