Podívejte se na úvodní čtvrthodinku z Gotham Knights

Prolog vypadá velmi slibně. Hra za Batgirl nabízí spoustu akce i trochu detektivní práce

Zdroj: Warner Bros.
2. 8. 2022
Název hry: Gotham Knights (Batman) Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 10. 2022 Platformy: , , Žánr:

Magazín IGN exkluzivně zveřejnil prvních 15 minut ze hry Gotham Knights od vývojářů z WB Games Montréal a podle prvních ohlasů konečně vlil fanouškům komiksů od DC naději do žil. Ačkoliv se nedá říct, že by hra v předchozích ukázkách, převážně zaměřených na čtveřici hratelných prtagonistů, vypadala špatně, zdálo se, že nedokázala alespoň prozatím překročit stín studia Rocksteady a jeho série Arkham. Hra za Batgirl ale v podání redaktorů zmíněného magazínu působí velmi dobře a kromě plynulé akce nabízí také pohled na detektivní práci, které se vývojáři z WB Games rozhodně nevzdávají.

Ukázka začíná úvodní poradou všech hrdinů – Batgirl, Nightwinga, Robina a Red Hooda. Máte tedy možnost alespoň částečně zjistit, jak bude působit dabing, případně chemie mezi postavami, o nic rozsáhlého ale zatím nejde, takže soudy stranou. Faktem ovšem je, že všechny postavy jsou poměrně detailně zpracované a například záběry na Red Hooda a jeho mluvení přes svou celoobličejovou masku vypadají velmi realisticky. Trochu hůře je na tom obličejová animace těch, kterým je vidět „až na kůži“, ovšem o stylizaci postav jsme si už mohli udělat obrázek dříve a vyšlo postupně najevo, že jistý příklon ke komiksům zůstane doménou celého zpracování.

Soubojem je pak vyplněna převážná část videa, a ačkoliv působí celý systém relativně jednoduše, bitky s několika nepřáteli nebo bossy mají patřičnou atmosféru.

Po několika dialozích na samém začátku pak začíná samotná hra v podání zmíněné Batgirl, kde oceňujeme zejména animaci její žluté kápě. Ačkoliv dochází k nejrůznějším kolizím a poletování látky není úplně dokonalé, obecně vypadá pohyb věrohodně. Batgirl v dalších pasážích používá celou plejádu gadgetů, včetně kotvičky, již je možné použití na opravdu dlouhou vzdálenost nebo speciálního obušku, který se dokáže měnit na nunčaky, pokud je to v boji potřeba. Soubojem je pak vyplněna převážná část videa, a ačkoliv působí celý systém relativně jednoduše, bitky s několika nepřáteli nebo bossy mají patřičnou atmosféru.

Co se týče onoho vyšetřování, můžeme si prohlédnout minihru, v níž Batgirl zjišťuje, co se stalo na místě činu. Nejdříve tedy přichází na řadu hledání důkazů, skenování jednotlivých předmětů a komentář samotné Batgirl. Následně navazuje hledání přístupového kódu a místa, kam by jej bylo možné zadat, hádanka nám ale nepřijde bůhvíjak složitá. Snad je to dáno skutečností, že je celá pasáž pojatá jako tutoriál, ale pokud s jakoukoliv postavou objevíte hned několik čísel a sama hra u jednoho z nich bez dalších souvislostí zvýrazní, že tohle je právě ten přístupový kód, který hledáte, možná nakonec vyšetřování nebude tak plnohodnotné, jak by se s odkazem na Batmana slušelo.

Přesto ale souhlasíme s pochvalnými komentáři, že hra konečně vypadá k světu a na rozdíl od ukázek Sonic Frontiers, s nimiž IGN rovněž před několika týdny exkluzivně přišlo, to na žádné fiasko nevypadá. Jaká bude hra v plném rozsahu ale tak jako tak zjistíme až na konci října.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru