Podívejte se na uniklé záběry z nového dílu Skate

Pochází zřejmě z probíhajícího playtestu. Zaměřuje se na plynulost pohybů a pocit z jízdy

Zdroj: ilustrační foto, Electronic Arts
21. 4. 2022
Název hry: Skate Vývojář: Vydavatel: Žánr:

Jeff Grubb sdílel na Twitteru v noci na dnešek video, které má pocházet z velmi rané verze připravovaného pokračování série Skate. Novinář pochopitelně není tím, kdo by video navzdory dohodám o mlčenlivosti zveřejnil – původně pochází od uživatele s přezdívkou RadDad a objevilo se na portálu Odysee, není však možné ověřit, zda je RadDad i tím, kdo video pořídil, byť na tom ve výsledku příliš nezáleží. Mnohem podstatnějších je ona půlminuta záběrů z testovací verze, která se soustředí na plynulost pohybů a celkové animace nejen při jízdě na skateboardu.

„Tohle jsou pre-alfa záběry ze Skate 4. Odpovídají tomu, co jsem o aktuálním stavu hry slyšel od několika lidí,“ napsal Grubb k videu a potvrdil, že momentálním zájmem studia Full Circle je správně nastavit celkovou atmosféru a hlavně pocit z vlastní jízdy. Ukázka si samozřejmě nebere za cíl prezentovat grafiku, což někteří z komentujících nejsou schopní pochopit a vlastně tím jen nepřímo naznačují, proč nejsou vývojáři obvykle ochotní ukazovat rozpracovanou hru. Pokud se ale na záběry podíváte z nadhledu, můžete obdivovat velmi plynulou animaci zejména při odrážení nebo navazování jednotlivých pohybů. Co víc, prkno budete moci i opustit a vyšplhat se na některou z překážek pěkně po svých, což je na uniklých záběrech doplněno také poměrně divokými salty. Nechybí však obligátní animace nejrůznějších pádů, které jsou kořením nejen série Skate, ale v podstatě všech dalších podobných her, a za nějaký čas budeme moci nepochybně sledovat jejich evoluci v oficiálně šířených videích.

Pokud se nemáme bavit o tom, že lokace připomínají části z předchozích dílů, další zajímavosti z krátké ukázky vysledovat nelze. Můžeme nicméně připomenout, že na konci března mluvil insider Tom Henderson o tom, že se hra už testuje a její vydání může být blízko, což bylo v souladu s tím, co zaznělo od CEO Electronic Arts Andrewa Wilsona. Ten v polovině února během rozpravy s investory nad finančními výsledky za uplynulé čtvrtletí na otázku ohledně uživatelsky generovaného obsahu uvedl, že je „středobodem designu hry Skate, kterou budeme již brzy vydávat“. To pochopitelně rozčeřilo do té doby trochu stojaté vody, leč žádný další komentář na toto konto nepřišel. Jedinou novou zmínku, nad rámec popisovaného videa, tak přinesl opět Tom Henderson, který se shodou okolností jen několik hodin před únikem záběrů ptal na svém Twitteru, kdo dostal pozvánku do testu Skate, pravděpodobně se zájmem získat další informace a následně doplnil, že mapa z ukázky se jmenuje Fun City.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru