Podívejte se na trailer Duke Nukem Forever ve 4K

Slavná E3 upoutávka z roku 2001 vznikla znovu s použitým nedávno uniklého buildu

Zdroj: 3D Realms/Burning Fish Gaming
23. 5. 2022
Název hry: Duke Nukem Forever Vývojář: , , , Vydavatel: Datum vydání: 10. 6. 2011 Platformy: , , , Žánr:

Akce Duke Nukem Forever si v posledních týdnech užila pozornosti jako už dlouho ne. Po uvolnění nedokončeného buildu na Unreal Enginu jsme se ve vzpomínkách i v článcích znovu a znovu opakovaně vraceli ke slavnému traileru z E3 2001, který nám kdysi tak učaroval. Jak jste se ale mohli sami přesvědčit, dohledat jej na internetu není možné v nijak oslnivé kvalitě. A i když existují i upscalované verze, originál prostě nebyl před dlouhými dvěma dekádami pořízen v kvalitě a rozlišení, na které jsou dnes hráči zvyklí.

Jenže fanoušci si umí poradit. A vedle upscalu tak vznikla i nativní 4K verze. Postaral se o ni youtuber s kanálem Burning Fish Gaming a vytvořili ji – jak jinak – než za pomoci nedávno uniklého buildu. S ním se pokusil scénu za scénou zreplikovat původní upoutávku. A dosáhl, upřímně řečeno, obdivuhodně věrného výsledku. Používá zvukovou stopu originálu, ale scény v enginu pořídil nově. V drtivé většině případů se tak můžeme pokochat mnohem více detaily. A v jiných naopak sledujeme některé chyby, které jsou součástí aktuální verze, ale do E3 videa se nedostaly.

Nicméně Burning Fish Gaming přímo u videa píše, že ačkoli on sám takové glitche opravit nedokáže, někdo mnohem chytřejší než on se určitě najde. A v takovém případě, naznačuje, by mohl vydat i opravenou upoutávku ve verzi 1.1.

Původní video

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru