Podívejte se na skvělé představení Hogwarts Legacy

Společenské místnosti kolejí, toulky hradem, souboje, vyučování i další známá místa

Zdroj: Warner Bros.
2. 9. 2022

Když vývojáři z Avalanche Software potvrdili, že na Opening Night Live uvidíme nové záběry z Hogwarts Legacy, osobně jsem coby velký fanoušek kouzelnického světa spisovatelky J. K. Rowling čekal hodně. Titul byl krátce před tímto oznámením odložen na únor příštího roku, dosud jsme z něj příliš neviděli a zdálo se, že právě akce Geoffa Keighleyho by mohla posloužit k tomu, aby nás vývojáři blíže seznámili s jednotlivými aspekty nebo ukázali něco víc z Bradavic a okolí. Jenže prezentován byl pouze krátký trailer, který sice prezentoval možnost vrhnout se vstříc černé magii, ale tak rychle, jak začal, zase rychle skončil. Jenže včera byl první školní den a vývojáři nezapomněli, jak důležitý je i ve světě kouzelníků. Snad i proto zničehonic vydali dosud nejobsáhlejší a nejpopisnější video, které jsme dosud mohli z této hry sledovat a nutno si klást otázku, proč jsme se něčeho takového nedočkali už před dvěma týdny?

Buď jak buď, video nazvané Back to Hogwarts si bere za cíl seznámit hráče zejména s tím, jak bude vypadat škola čar a kouzel v Bradavicích. Konečně dostáváme možnost projít se chodbami, sledovat měnící se schodiště i jednotlivá zákoutí, pro která vývojáři čerpali inspiraci zejména z knih. Na druhou stranu nezapřou i možnost sáhnout po filmové licenci a jde o poměrně zajímavý mix, samozřejmě velmi ovlivněn skutečností, že se hra odehrává na konci 19. století. Asi nejzajímavější je ukázka společenských místností všech čtyř kolejí a nutno připustit, že zejména vstup do podzemí Zmijozelu vypadá opravdu impozantně. Smysl pro detail prokázali vývojáři také u vstupu do nebelvírské věže, kam se samozřejmě vstupuje přes obraz buclaté dámy, za kterým ovšem ještě následuje krátký tunel. A pak jsou tu společenské místnosti Mrzimoru a Havraspáru, které nejsou tak prozkoumané, čili vývojáři mohli popustit uzdu své fantazie a v souladu s dílem J. K. Rowling zpracovat i je. A když už jsme u spisovatelky, vývojáři ji ve videu přímo citují a naznačují, že přečetli mnoho poznámek, aby vytvořili hrad co nejvěrněji podle jejích původních představ.

Dále pak video odhaluje střípky z budoucích činností, jako je interaktivní vyučování, let na koštěti (záměrně nepíšeme hraní famfrpálu, ale snad…), kontakt s magickými zvířaty a v neposlední řadě prozkoumávání dalších oblastí. Zazní, že na hráče čeká otevřený svět ležící za hranicemi pozemků hradu, Zapovězeného lesa nebo Černého jezera, a některé záběry potvrzují výlet opravdu daleko. K pobřeží moře, přímo do Londýna na Příčnou ulici – soudě podle jízdy podzemím Gringottovy banky – nebo do vzdálených lesů. Vývojáři se v tomto ohledu nechali inspirovat například i horskou dráhou v Universal Parku v Orlandu, odkud si půjčili kulisy rozbořeného hradu, který prý navštívíme v jednom z vedlejších questů. Tohle všechno pak má být plné mnoha detailů a referencí, které mají mimo jiné posloužit jako potvrzení, že na hře pracují skuteční fanoušci kouzelnického světa. Zbytek už zřejmě nemá smysl popisovat, a navíc nepochybujeme, že se zakrátko objeví detailní pitva traileru, ve kterém dle nás lze s trochou času a úsilí vypozorovat spoustu náznaků toho, co nás v Hogwarts Legacy čeká.

Hra vychází 10. února 2023 na PC a obě generace PlayStationu, resp. Xboxu. Verze pro Switch má dorazit později.

Nahlásit chybu v článku

13

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru