Podívejte se na první záběry ze hry Dr. Disrespecta

Project Moon je od nynějška Deadrop. Hráčům se však titul v tuto chvíli příliš nezamlouvá

Zdroj: Midnight Society
31. 7. 2022

V polovině července odhalil streamer Dr. Disrespect projekt, na kterém pracuje jeho herní studio Midnight Society. Ačkoliv o střílečce Project Moon, která však obdržela oficiální název Deadrop, mluvil už dříve – a za přispění mnoha superlativů – hru až do konce minulého týdne nikdo neviděl. Jako první si ji totiž mohli vyzkoušet až zájemci, kteří prostřednictvím nákupu přidruženého NFT získali výsadu přístupu k rozpracovaným verzím i jisté formě komunitního srazu, který proběhl v Los Angeles. Právě z něj pak přichází první videa a dojmy, které na rozdíl od mnoha jiných rozpracovaných her a raných hratelných verzí nezůstávají skryty za dohodu o mlčenlivosti. Naopak, Dr. Disrespect i s ohledem na povahu své práce, kterou je streamování a v obecné míře sdílení obsahu, už dopředu potvrdil, že vše bude veřejné a fanoušci – ať už majitelé zmíněných NFT, nebo ne – budou moci sledovat vývoj a ovlivňovat ho svými postřehy.

První hratelná část Deadropu se má soustředit na fungování zbraní, zpětný ráz, vzorec rozptylu projektilů a další záležitosti, které jsou důležité jak pro zmíněného streamera, jehož oblibou jsou právě střílečky, ale také pro všechny ostatní, kdo hledají něco nového. Jak studio Midnight Society několikrát uvádí, Deadrop má stát na startu nového žánru pojmenovaného VES – Vertical Extraction Shooter – což ale nelze v tuto chvíli jakkoliv posoudit. Hratelná ukázka na základě několika videí, která se objevila na YouTube v průběhu víkendu, představuje pouze prázdné koridory, střelnice a několik zbraní, které zatím první hráče příliš nepřesvědčily. Například streamer BigfryTV s bezmála 300 tisíci odběrateli tvrdí, že právě gunplay je největší slabinou aktuálního buildu, ale na druhou stranu se zdá, že dosavadní dojmy nejsou nikterak příkré a všichni vnímají, že se jedná o ranou verzi, na které chce i podle svých slov sám Dr. Disrespect pracovat několik let.

Nelze však přehlížet skutečnost, že ti, kdo si Deadrop sami nemohli vyzkoušet a své postřehy sdělují internetu jen prostřednictvím komentářů, příliš spokojení nejsou. Zřejmě kvůli všem slibům, že Deadrop redefinuje žánr stříleček a že se stane ideální hrou pro všechny streamery, čekali hráči jednoduše víc. Kritiku vyjadřují vůči grafickému zpracování, zaznívají také postřehy, že hra vypadá jako spíchnutá z bezplatných modelů pro Unreal Engine 5 a kladné pocity nevyvolává ani strohost celého prostředí. Na druhou stranu nemůžeme Deadropu upřít smysl pro detail, jako je například rozstřelování jednotlivých částí výstroje nebo nejrůznější efekty, s nimiž nejnovější Unreal Engine přichází a Midnight Society je bude patrně schopné využít.

Spolu s odhalením jména hry pak vývojáři přidali i něco k příběhovému pozadí, o kterém jsme mohli dosud pouze spekulovat. Ačkoliv nebude mít příliš velké opodstatnění – hra má být zaměřená na multiplayer – dozvěděli jsme se o tzv. Klimatických válkách, které přišly jako reakce na závratný růst populace a celkového znečištění planety. „Města se stávají masivními rafinérskými státy – budují megastavby za účelem získávání toxinů ze stratosféry,“ dodávají pak vývojáři a vysvětlují, že právě koncentrát z rafinovaných škodlivin, kterému se říká jednoduše Dust (prach) je v podstatě jedinou surovinou, se kterou jsou lidé schopní pracovat. A jako taková je samozřejmě v hledáčku nejrůznějších frakcí, které o ní mezi sebou bojují prostřednictvím obsazování gigantických věží a zabíráním zdrojů uvnitř.

Co se týče hry jako takové, z hráčů se stanou příslušníci jedné z těchto frakcí – zatím se mluví o skupinách Skins, Syns a Cleaners – kteří budou vyrážet do zmíněných věží a získávat zdroje a výbavu ve formě lootu. Odsud pak už není těžké dosadit si za název žánru Vertical Extraction Shooter význam, ovšem pokud tápete, půjde s největší pravděpodobností o technicistněji pojatý Escape from Tarkov, který se i s ohledem na spekulace ohledně nového Call of Duty: Modern Warfare II patrně stává po battle royale vzorem nové vlny multiplayerových akcí. Jak se bude vyvíjet Deadrop dále, budeme moci sledovat v 6týdenních vlnách, v nichž budou přicházet další buildy pro vlastníky NFT, resp. předběžného přístupu. Dá se přitom očekávat, že již brzy umožní Midnight Society hráčům poprvé vyzkoušet samotnou akci proti ostatním, což by mělo být určující pro budoucnost, a pokud u toho chcete být přímo, musíte být trpěliví. První vlna přijatých hráčů, kterých bylo 10 000, už je vyčerpána a další – i když stoprocentně přijde – nemá podle informací na oficiálních stránkách studia alespoň prozatím žádný naplánovaný termín.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru