Podívejte se na první video z vylepšeného Blade Runnera

Nightdive Studios předvádí, jak budou oproti originálu vypadat modernizované filmečky

Zdroj: Blade Runner
7. 9. 2020
Název hry: Blade Runner Enhanced Edition Vývojář: , Vydavatel: Datum vydání: 23. 6. 2022 Platformy: , , , Žánr:

Vývojáři z týmu Nightdive Studios ukázali první záběry z vylepšené verze adventury Blade Runner z roku 1997. Aktuální video demonstruje, jak v takzvané Enhanced Edition prokoukly předrenderované filmečky. Z původního rozlišení 640×480 bodů a 15 fps se Nightdive dostali až na 4K a 60 fps. Hodnocení už necháme na vás. My jsme ale ještě zvědavější na to, jak bude titul vypadat přímo v akci. Zde se totiž nabízí ještě větší manévrovací prostor pro upgrade.

Blade Runner: Enhanced Edition míří na PC, PS4, Xbox One i Switch.

Vylepšená verze byla oznámena letos v březnu. Dlouho se přitom mělo za to, že kvůli technickým důvodům a předpokládané vysoké ceně oficiální remaster nikdy nevznikne. Blade Runner: Enhanced Edition míří na PC, PS4, Xbox One i Switch. Nabídne modernizované postavy, animace, podporu širokoúhlých displejů i upravené ovládání.

I když byl zdrojový kód původní hry ztracen, autorům se povedlo do hry dostat reverzním inženýrstvím a k její modernizaci používají vlastní KEX Engine. V remasteru se mají obejvit i dřívější jazykové mutace a snad se dostane také na podporu titulků, s níž přišel už dříve ScummVM. Šéf Nightdive Stephen Kick před pár měsíci ujistil, že Blade Runner je stále dechberoucí titul. I když tak autoři vylepšují grafiku a s respektem pozvedávají zážitek, chrání podle něj původní vizi Westwoodu a hratelnost.

Pokud jde o hru samotnou, Westwood Studios ji vytvořili v roce 1997. V Los Angeles coby Ray McCoy prožíváme paralelní příběh, který běží souběžně s filmem Ridleyho Scotta z roku 1982 a částečně se s ním prolíná. Navštívíme některá známá místa a potkáme některé známé postavy. Vybraní představitelé filmových hrdinů si tu dokonce zopakovali své role.

Hra obsahuje přes stovku lokací a více než sedm desítek postav. Těšit se můžete na nelineární příběh, v němž se osoby snaží chovat jako ve skutečnosti. Pamětihodný je i soundtrack ke hře. Hra proslula také svým technickým zpracováním, jehož voxelová grafika překvapivě nezestárla tak rychle jako některé jiné hry z této doby. Jinými slovy, na titul se docela pěkně kouká i dnes. Blade Runner také na základě hráčových voleb a rozhodnutí dospěl k jednomu ze 13 různých konců se třemi hlavními tématy, která tak trochu kopírují nejednoznačné finále původního filmu.

Proč jsme se neměli dočkat pokračování ani remasteru

Blade Runner si vedl dobře u kritiku i u zákazníků. Prodeje překonaly milion, což byl v devadesátých letech pořád velký úspěch. Není proto divu, že se brzy začalo mluvit o pokračování, nicméně náklady na vývoj byly tak vysoké a předpokládané výdaje na dvojku ještě vyšší, že se projekt ukázal být nerentabilní. Remasteru či remaku zase dlouho bránila skutečnost, že veškeré zdrojové kódy a assety se ztratily při stěhování Westwoodu z Las Vegas do Los Angeles. A i kdyby se data nějakým zázrakem našla, bylo by vzhledem k jejich objemu a náročnému procesu podle šéfa původního projektu velmi nákladné hru znovu vydat, ne-li nemožné. Louis Castle odhadl, že by to stálo miliony dolarů. Jak se nakonec ukázalo, naštěstí se mýlil.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru