Command & Conquer Remastered Collection, Electronic Arts, Podívejte se na první video z remasteru Command & Conquer

Je tu první video z remasteru Command & Conquer

Bude v něm možné přepínat mezi původní a vylepšenou grafikou

24. 10. 2019
Název: Command & Conquer Remastered Collection Vývojář: , Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 5. 6. 2020

Společnost Electronic Arts se pochlubila prvním přibližně půlminutovým videem zachycujícím remaster Command & Conquer v akci i to, jak se nová verze liší od té původní. Současně vydavatel společně s vývojáři ze studií Petroglyph Games a Lemon Sky Studios zvou fanoušky na nově spuštěný oficiální web. Od formálního oznámení remasteru uplynul téměř rok, právě při této příležitosti chtěli autoři komunitu potěšit malým teaserem.

Remaster, jak už ostatně název napovídá, zachovává klasickou dvourozměrnou grafiku, aby byl co nejvěrnější originálu. Nad tím si dosud komunita lámala hlavu. Cílem autorů je vylepšit, nikoli udělat remake původních her, zdůrazňují v aktuálním příspěvku. To podle nich znamená zůstat za všech okolností autentický. Právě 2D vizuální styl je jedním z klíčových prostředků, jak toho dosáhnout.

“V kterémkoli okamžiku, když budete hrát misi z kampaně, můžete stiskem jediného tlačítka hladce přepnout mezi assety v rozlišení 320×200 bodů a těmi remasterovanými až do rozlišení 3840×2160 bodů.”

Navzdory tomu musí studio Lemon Sky a jeho vývojáři znovu vymodelovat a rozanimovat od základu každý prvek hry. V uplynulých měsících už jsme mohli obdivovat některé jednotky, které se takové péče dočkaly. Jakmile jsou autoři s modely spokojení, exportují je do dvourozměrné podoby, aby přesně odpovídaly originálu. “Tento kreativní proces nám umožnil modernizovat herní prvky a zůstat věrní hratelnosti, kterou znáte a milujete 25 let,” uvedl producent remasteru Jim Vessella.

V aktuálním příspěvku ale nehovoří jen o autentické grafice, ale i další populární funkci. Dvourozměrná stylizace dovolila vývojářům ze studia Petroglyph přijít s technickým řešením, díky němuž bude možné v kampani v reálném čase přepínat mezi původní a novou grafikou. Vděčí za to mimo jiné výborné znalosti původních zdrojových kódů. “V kterémkoli okamžiku, když budete hrát misi z kampaně, můžete stiskem jediného tlačítka hladce přepnout mezi assety v rozlišení 320×200 bodů a těmi remasterovanými až do rozlišení 3840×2160 bodů,” uvedl Jim Vessella s tím, že s touto funkcí si autoři hráli několik posledních měsíců a věří, že půjde o jednu z nejoblíbenějších funkcí remasteru.

Kromě ní hra nabídne možnost přiblížit pohled kamerou, abyste se mohli každým detailem pokochat zblízka. Na zmíněném oficiálním webu rovněž můžete porovnat rozdíly mezi klasickou verzí a remasterem bok po boku. Autoři jen upozorňují na skutečnost, že na některých prvcích stále pracují a nemusí odpovídat finální představě. Platí to například pro silo na tiberium. O další novinky se chce tým podělit v nadcházejících měsících.

Vývojáři remasterují původní Command & Conquer a první Red Alert. Na vylepšených verzích pracují někteří veteráni Westwood Studio, kteří později založili tým Petroglyph Games.

Hra zatím nemá stanovené ani přibližné datum vydání.

Command & Conquer Remastered Collection, Electronic Arts, Podívejte se na první video z remasteru Command & Conquer

Kdo jsou Petroglyph Games

Americké studio Petroglyph Games bylo založené v roce 2003 a tvoří jej veteráni a bývalí zaměstnanci Westwood Studios. Zakládající členové týmu pracovali na hrách jako Command & Conquer, Earth & Beyond nebo Dune II. Samotní Petroglyph Games pak mají na kontě strategie jako Star Wars: Empire at War, Universe at War: Earth Assault, Panzer General: Allied Assault, Grey Goo nebo Conan Unconquered.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru