Sledujte první video z remasteru Assassin’s Creed III

Sledujte první video z remasteru Assassin’s Creed III

Porovnává původní a novou verzi. Hra dorazí na konci března i jako samostatný titul

7. 2. 2019

Co takhle ještě jednou zažehnout americkou revoluci? Coby poloviční indián Ratonhnhaké:ton dostaneme znovu příležitost pootočit kormidlem dějin a pomoci vybojovat válku za nezávislost prostřednictvím vylepšené verze hry Assassin’s Creed III z roku 2012. Novinka s podtitulem Remastered vychází už 29. března na PC, PS4 a Xboxu One. Navzdory předchozím únikům zatím ze strany Ubisoftu stále napadlo ani slovo o případné verzi pro Nintendo Switch, my v ní však nadále věříme.

Vylepšená trojka slibuje nový grafický engine, nové modely postav, detailnější prostředí, textury ve vyšším rozlišení i podporu rozlišení 4K a technologie HDR. Drobných změn by se ale měly dočkat i mechanismy hry. Na Assassin’s Creed III Remastered se konečně můžeme po několika měsících od oznámení podívat v akci prostřednictvím nového videa, které láká na bohatý obsah, ale také výše uvedené změny. A nutno podotknout, že hra skutečně prokoukla. Nejde samozřejmě o remake, žádný velkolepý upgrade, ale představené novinky titul osvěžily.

V kůži Connora prožijeme klíčové okamžiky a události boje kolonistů za nezávislost na britské koruně.

Příběh zasazený do 18. století nás vezme do Bostonu, New Yorku i americké divočiny, při jejíž tvorbě se autoři inspirovali westernem Red Dead Redemption od Rockstaru. V kůži Connora prožijeme klíčové okamžiky a události boje kolonistů za nezávislost na britské koruně. Remaster navíc neobsahuje jen původní třetí díl, ale veškerý související obsah. To znamená jednak čtveřici misí z balíčku The Benedict Arnold Missions, který byl původně exkluzivní pro PlayStation 3, dále pak mise z Hidden Secrets, které obdrželi majitelé season passu, a konečně třídílné příběhové rozšíření nazvané The Tyranny of King Washington. Scénář zasazený do alternativní historie vás postaví proti Washingtonovi, který se nechal korunovat králem.

Tím však výčet obsahu stále nekončí. Součástí Assassin’s Creed III Remastered je totiž i vylepšená verze spin-offu Assassin’s Creed III: Liberation, který původně vyšel v roce 2012 na handheld PlayStation Vita a časem už se dočkal několika HD portů. Později totiž vyšel na PS3, Xboxu 360 i PC. Zavede nás do New Orleans a jeho hlavní hrdinkou je Aveline de Grandpré, první žena-protagonistka v této sérii.

Vylepšený třetí Assassin byl původně oznámen jako součást obsahu season passu k Assassin’s Creed Odyssey. Jak jsme však předpokládali, nyní už s ním Ubisoft počítá i samostatně, což je jedině dobře. Na vylepšených konverzích pracují kromě studií Ubisoftu i odborníci ze společnosti Virtuos, která má na kontě třeba porty Heavy Rain, Batman: Return to Arkham, L.A. Noire nebo koneckonců Assassin’s Creed : The Ezio Collection.

Historii ságy Assassin’s Creed si můžete připomenout v našem nedávném velkém tématu, které je k dispozici v podobě textu i videa.

Sledujte první video z remasteru Assassin’s Creed III

Proč byste si to měli zahrát (znovu)

Assassin's Creed III nemá tu nejlepší pověst. Hráči mu nepřišli na chuť mimo jiné kvůli zdlouhavému a lineárnímu úvodu nebo hlavnímu hrdinovi. Ostatně pomalý rozjezd dnes s odstupem času kritizuje i režisér hry Alex Hutchinson. Ratonhnhaké:ton alias Connor to neměl lehké, protože přijít po miláčkovi Eziovi byl nezáviděníhodný úkol, ale navzdory tomu, že si hned nezískal sympatie mnoha hráčů, pro jiné měl jedinečné charisma.

Assassin's Creed III vstoupil na trh v době, kdy byla sága spíše v útlumu a spekulovalo se o jejím dalším osudu a možném vyčerpání. Aby však o rok později mohla značka zažít jeden ze svých vrcholů při vydání Black Flag, musel tu být třetí díl. Ten položil základy k mnoha aktivitám a věcem, které se později staly samozřejmostí a nedílnou součástí série. Za všechny zmíníme například větší prostor pro otevřenou krajinu/divočinu mimo města, přítomnost námořních bitev, lov nebo sníh.

Všechny tyto prvky autoři recyklovali, vylepšili a opakovaně zužitkovali v dalších dílech. I s odstupem let navíc trvám na tom, že Assassin's Creed III měl jeden z nejzajímavějších příběhů, asi nejschopněji míchal fakta s fikcí, učinil z nás svědky mnoha klíčových momentů a seznámil nás s celou plejádou historických postav. A ta hudba!

Nahlásit chybu v článku

9

Napsat komentář

Další články
Nahoru