Podívejte se na první video z Madden NFL 23

Nejdůležitější novinka bude k dispozici jen na PS5 a Xboxu Series. Next-gen verze je dražší

3. 6. 2022
Název: Madden NFL 23 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 19. 8. 2022 Platformy: , , , , Žánr:

Včera jsme vás informovali o tom, že se zesnulý John Madden po dlouhých letech vrátí na obal hry Madden NFL 23, a teď přišel čas na to ukázat si také samotný titul. Odkaz Johna Madden ostatně uctí i první upoutávka, jejíž začátek, ale i závěr patří této osobnosti. Největší novinkou má být systém nazvaný FieldSENSE, jehož prostřednictvím slibují EA více kontroly, realističtější hratelnost a nové adaptivní animace. Lepší je ale určitě podívat se na slibované novinky na videu.

PC verze vychází ze starých konzolí

Autoři lákají také na novinky v režimech Franchise, Face of the Franchise a Madden Ultimate Team. Posunout se má rovněž audiovizuální zpracování, jehož prostřednictvím se vývojáři chtějí ještě víc přiblížit skutečnosti a přenosům z reálných zápasů. Hráči mají mít lepší modely, ale třeba i detaily jako vlasy. Větší péče se tak dočkaly také stadiony s různými maličkostmi.

Madden NFL 23 vyjde 19. srpna a míří na PS5, Xbox Series, PC, ale také starší konzole. Na všech platformách ale nabídne stejnou technologii. Konkrétně systém FieldSense zamíří jen na nové konzole. Na PC a starších konzolích byste jej hledali marně. Vedle standardních edicí bude k dispozici i All Madden Edition za 100 dolarů (respektive 90 dolarů pro předplatitele EA Play), která má jako jediná umožnit upgrade ze staré konzole na novou. U standardní edice to nepůjde.

Pro ilustraci se podíváme na české ceny třeba v PlayStation Storu. Základní PS4 verze se tu prodává za 1849 korun a 1649 korun s EA Play. Základní PS5 verze stojí 2099 korun, respektive 1889 korun s EA Play. A konečně za All Madden Edition zaplatíte 2699 korun, respektive 2429 korun s EA Play. All Madden Edition navíc kromě obou verzí obsahuje třídenní předběžný přístup, 4600 Madden bodů a další bonusy. Předplatitelé EA Play se budou moci navíc do hry pustit o tři dny dříve.

Loňský ročník sbíral známky okolo 70 procent, takže to vypadá, že tu existuje poměrně velký prostor ke zlepšení, přestože sami tuto sérii aktivně nehrajeme. Na sérii pracuje studio EA Tiburon, tedy stejný tým, který v minulosti dělal NBA Live a teď pracuje na nové PGA Tour a také chystané hře College Football, jejímž prostřednictvím se EA po letech vrátí k univerzitnímu americkému fotbalu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru