Podívejte se na první video ze hry Crash Bandicoot 4

Nové dobrodružství se oficiálně představuje. Přinese klasickou hratelnost, ale i nové prvky

22. 6. 2020
Název hry: Crash Bandicoot 4: It’s About Time Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 2. 10. 2020 Platformy: , , , , , Žánr:

Crash Bandicoot se vrací. Crash Bandicoot 4: It’s About Time, jak už název napovídá, má navázat na klasickou trilogii od studia Naughty Dog. Na novince pracují vývojáři z týmu Toys for Bob, kteří dříve pomáhali s Crash Bandicoot N. Sane Trilogy a sami mají na kontě vylepšenou kolekci Spyro Reignited Trilogy. Novinka míří na konzole PlayStation 4 a Xbox One a vyjde 2. října.

Kromě samotného Crashe si v novém dobrodružství zahrajeme za Coco i doktora Neo Cortexe. Jejich úkolem je získat čtyři speciálním kvantové masky, které mohou ovlivnit fungování reality. První dvě představené umí zpomalit čas, respektive obrátit gravitaci. Těšit se podle autorů můžeme na nové schopnosti, nové hratelné postavy i bossy.

Hra za doktora Neo Cortexe nabídne odlišné pohyby i způsob ovládání a překonávání výzev a pastí.

Tým by rád navázal na původní díly, ale s úplně novou plošinovkou, která však bude stejně zábavná a intenzivní jako před lety. Titul nabídne ještě trochu komiksovější stylizaci než vylepšená trilogie, což studio otevřeně říká, a má přijít s dvěma módy hry – retro a moderním. Díky tomu si titul mají užít dlouholetí fanoušci i úplné nováčci.

Hra za doktora Neo Cortexe nabídne odlišné pohyby i způsob ovládání a překonávání výzev a pastí. Kdo si hru objedná digitální cestou, může se těšit na dvojici speciálních skinů pro Crashe a Coco. Zajímavé je, že i v případě nového Bandicoota půjde v příběhu o roztříštěné světy a dimenze podobně jako v případě hry Ratchet & Clank: Rift Apart. Zde se ale nejspíš nebude procházet mezi různými realitami tak plynule.

Mezi Crashem a Coco půjde volně přepínat, zatímco Neo Cortex bude mít své vlastní úrovně, v nichž bude moci přeměnit překážky, nepřátele a další objekty s pomocí speciální zbraně v užitečné statické plošinky. Další hratelné postavy a kvantové masky mají autoři teprve představit. Už teď ale víme, že se staří známí naučí nějaké čerstvé kousky. V novince půjde například běhat po stěnách, zhoupnout se na laně nebo jezdit po kolejnici.

Jinak se ale autoři drží osvědčené klasiky a chtěli se naopak vzdálit dalším dílům, které přišly s otevřenějšími úrovněmi a jinými moderními prvky. O verzích pro PC a Switch vydavatel nemluví. Hra pro Xbox One ale bude fungovat i na Xboxu Series X.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru