Podívejte se na první videa z Battlefield Mobile

Z jihovýchodní Asie, kde se hra začala testovat, k nám dorazily neoficiální záběry

Zdroj: EA
24. 9. 2021
Název hry: Battlefield Mobile Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Akci Battlefield Mobile už jsme si na Vortexu představovali. Teď se po nedávné várce prvních screenshotů můžeme podívat na premiérové gameplay záběry přímo z akce. Byť neoficiální. Videa, na která upozornil magazín VGC, pocházejí z alfatestu a zachycují mapu Grand Bazaar původem z Battlefieldu 3. Jedná se o jedinou momentálně dostupnou arénu a k dispozici je jediný režimy, a sice klasický Conquest.

Že to tak v testech bude, jsme se ostatně dozvěděli už nedávno. Další mapy a módy přibudou podle vývojářů samozřejmě později. Alfatest Battlefieldu Mobile odstartoval v Indonésii a na Filipínách na mobilech a tabletech s operačním systémem Android.

I v případě mobilní hry EA lákají na rozsáhlou devastaci bojiště a zažijeme údajně podobné situace jako ve velkých hrách.

Časem ale budou přibývat další země, informovali jsme vás už posledně. Až bude tým připraven udělat další krok, spustí speciální stránku pro předregistrace. Když se bude v dané zemi test blížit, objeví se příslušná výzva i v Google Play, kde bude možné se rovněž přihlásit. DICE ale upozorňují, že testovací sloty jsou omezené a nedostane se na všechny.

Jak už jsme psali dříve, autoři slibují oblíbenou hratelnost i destrukci, kterou známe z klasických dílů. Dočkáme se prý map i módů, které máme rádi, ale také těch nových. Vytvoříme si vlastní loadout ze zbraní i gadgetů a usedneme do různých bojových prostředků. I v případě mobilní hry EA lákají na rozsáhlou devastaci bojiště a zažijeme údajně podobné situace jako ve velkých hrách.

Na výběr budou třídy Assault, Support, Medic a Recon a pak si vytvoříte svou vlastní sestavu podle stylu, který vám vyhovuje nejlépe. Battlefield Mobile bude free-to-play, má samozřejmě vyžadovat připojení k internetu a obsáhne mikrotransakce. Chce ale nabízet jen kosmetické předměty, battle pass a unikátní věci k odemčení. Protože jde o samostatnou novou hru, nenabídne mobilní verze cross-play s PC ani konzolemi.

EA potvrdili vývoj mobilního Battlefieldu letos v dubnu s tím, že má vyjít příští rok. DICE tvrdí, že přivést Battlefield na další platformy bylo vždy jejich ambicí. Předcházely tomu ale prý roky prototypování. Primárně má vývoj na starost studio Industrial Toys, ale s DICE pochopitelně na novince úzce spolupracuje. Půjde o úplně novou samostatnou hru pro mobily a tablety, která je od počátku šitá na míru těmto zařízením. Slibuje ale plnohodnotný zážitek.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru