Star Wars Jedi: Fallen Order, Electronic Arts, Podívejte se na první ukázku ze Star Wars Jedi: Fallen Order

Sledujte první ukázku ze Star Wars Jedi: Fallen Order

Dlouho očekávaná příběhová hra od autorů Titanfallu a Apex Legends vyjde v listopadu

13. 4. 2019
Název: Star Wars Jedi: Fallen Order Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 15. 11. 2019

Na akci Star Wars Celebration byl konečně v plné parádě představen nový titul od studia Respawn Entertainment a EA, který nás zavede do světa Hvězdných válek. Hlavním hrdinou čistě singleplayerové příběhové hry Star Wars Jedi: Fallen Order je jeden z mála posledních přeživších Rozkazu 66, jehož cílem bylo zlikvidovat všechny rytíře Jedi. S vaší pomocí se mladý padawan na útěku Cal Kestis vydá do boje už 15. listopadu, kdy hra vychází na PC, PS4 a Xboxu One.

Cal není plnohodnotný Jedi a teprve musí dokončit svůj trénink, což bude vzhledem k okolnostem mírně řečeno velmi nesnadné, ne-li přímo nemožné.

Příběh nové akční adventury se odehrává po událostech třetí epizody, která vyvrcholila právě snahou vyhubit rytíře Jedi. Budeme zlepšovat své schopnosti ovládat Sílu, pilovat techniku boje se světelným mečem a pátrat po tajemstvích prastaré ztracené civilizace, zatímco musíme pomoci hlavnímu hrdinovi neustále unikat před Impériem a jeho Inkvizitory.

Hlavního hrdinu pomohl oživit a svůj hlas mu propůjčil mladý americký herec Cameron Monaghan, kterého můžete znát třeba ze seriálů Shameless a Gotham. Cal není plnohodnotný Jedi a teprve musí dokončit svůj trénink, což bude vzhledem k okolnostem mírně řečeno velmi nesnadné, ne-li přímo nemožné.

S novou postavou Hvězdných válek se seznámíme na dosud neznámé planetě Bracca, která má být jen jednou z řady originálních lokací. Cal se tu pokouší v tichosti ukrývat před Impériem a k tomu si trochu „přivydělat“. Když je ale nucen zachránit přítele v nouzi a tím i odhalit svou schopnost ovládat Sílu, musí se dát podle GameSpotu znovu na útěk.

Na své pouti si protagonista stačí naštěstí udělat i několik přátel a potká některé nám už známé tváře. Nicméně zatím nevíme, koho tím Respawn myslí. Autoři podle svých slov chtějí hrou prozkoumat temné, tajemné a nebezpečné období Star Wars, kdy je moc Impéria na vrcholu, v čemž jsou jim velmi nápomocní kolegové z Lucasfilmu, kteří vývojářům poskytují další podporu.

Autoři slibují promyšlený soubojový systém, který nemá být o drcení tlačítek.

Ani v novince nemůže chybět hodný droid, jenž bude dělat hlavnímu hrdinovi společnost. Ten zdejší se jmenuje BD-1 a i jeho schopnosti bude možné v průběhu hry vylepšovat. Jednou ze základních má být svítilna. Proti nesourodé dvojici bude naopak stát celé Impérium a především elitní Inkvizitorka – Second Sister. Po jejím boku se pak objeví nová speciální třída vojáků vycvičená na hledání Jediů nazvaná Purge Troopers. Jsou to nebezpeční protivníci, kteří asistují právě Inkvizitorům, ale do boje s rytíři jsou schopní pustit se i sami. A zřejmě jsou v tom úspěšnější než jejich řadoví kolegové.

Autoři slibují promyšlený soubojový systém, který nemá být o drcení tlačítek. Kromě světelného meče ale samozřejmě přijde v akci ke slovu i Síla a zvláštní schopnosti hlavního hrdiny. Vedle toho se navíc zdá, že bude Cal velmi nadaný i pohybově a v jeho akrobatickém rejstříku se zjevně nachází pár dovedností, které buď odkoukal od Prince z Persie, anebo v sérii Titanfall. Světelný meč hlavního hrdiny se má vyvíjet v průběhu celé hry podobně jako protagonista sám a bude jistým jeho odrazem.

Respawn fanoušky lákají, že nás vezmou na rozmanitá místa a sami se budeme moci rozhodnout, kdy a kam se vydáme. Pokud jde o zvukový design, na pomoc vývojářům přispěchal odborník na slovo vzatý – filmový veterán Ben Burtt, který měl na svědomí audio efekty v původních Star Wars. Právě on dal “hlas” R2-D2, přišel s hučením světelných mečů, svištěním blasterů i ikonickým těžkým dýcháním Dartha Vadera. Bez čeho se naopak novinka zcela obejde, jsou mikrotransakce i multiplayer, zdůrazňují Respawn.

K dispozici už je první plnohodnotný trailer. A pokud by vám náhodou některé z uvedených informací přišly povědomé, není se čemu divit. Velká většina z nich se shoduje s nedávným únikem, o němž jsme si povídali v novinkovém souhrnu.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru