Podívejte se na první obrázky z Battlefield Mobile

Nová hra se nečekaně objevila v obchodě Google Play. Zatím si ji ale nestáhnete

Zdroj: EA
3. 9. 2021
Název hry: Battlefield Mobile Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Zničehonic se v obchodě Google Play objevil zápis hry Battlefield Mobile včetně popisku a prvních obrázků. Slibuje oblíbenou hratelnost i destrukci, kterou známe z klasických dílů. Dočkáme se prý map i módů, které máme rádi, ale také těch nových. Vytvoříme si vlastní loadout ze zbraní i gadgetů a usedneme do různých bojových prostředků.

I v případě mobilní hry EA lákají na rozsáhlou devastaci bojiště a zažijeme údajně podobné situace jako ve velkých hrách. Na výběr budou třídy Assault, Support, Medic a Recon a pak si vytvoříte svou vlastní sestavu podle stylu, který vám vyhovuje nejlépe. I když je popisek mnohem delší, z větší části ho tvoří obecné fráze a marketingové kličky, které v zásadě popisují standardní Battlefield a bylo by nošením dříví do lesa vše opakovat.

Půjde o úplně novou samostatnou hru pro mobily a tablety, která je od počátku šitá na míru těmto zařízením.

Update: Další informace se objevily v FAQ na webu. Z nich vyplývá, že první menší testy odstartují v Indonésii a na Filipínách. Ty začnou na podzim a budou jen na Androidu. Časem ale budou přibývat další země. Až bude tým připraven udělat další krok, spustí speciální stránku pro předregistrace. Když se bude v dané zemi test blížit, objeví se příslušná výzva i v Google Play, kde bude možné se rovněž přihlásit. DICE ale upozorňují, že testovací sloty jsou omezené a nedostane se na všechny.

Battlefield Mobile bude free-to-play, má samozřejmě vyžadovat připojení k internetu a obsáhne mikrotransakce. Má ale nabízet jen kosmetické předměty, battle pass a unikátní věci k odemčení. Protože je hra stále ve vývoji, v tuto chvíli je optimalizovaná jen pro zařízení s Androidem 7.0 a vyšším. Seznam podporovaných telefonů a tabletů se ale podle EA ještě rozroste. Protože jde o samostatnou novou hru, nenabídne mobilní verze cross-play s PC ani konzolemi.

Pokud jde o obsah, na něm autoři stále pracují. Má jít ale v jádru o skutečný Battlefield. Na začátku nabídne jen mapu Grand Bazaar a režim Conquest. Další přibudou později. Progress z bety nepůjde přenést do první veřejné verze. Autoři upozorňují, že zatím do hry nemají předběžný přístup ani zástupci médií.

Pokračuje původní zpráva: Nejde samozřejmě tak úplně o blesk z čistého nebe. DICE potvrdili vývoj mobilního Battlefieldu letos v dubnu s tím, že má vyjít příští rok. Otázkou je, zda se tak stane třeba i v omezeném režimu o něco dřív, anebo jde jen o přípravu na betu či soft launch v některých teritoriích.

DICE tvrdí, že přivést Battlefield na další platformy bylo vždy jejich ambicí. Předcházely tomu ale prý roky prototypování. Primárně má vývoj na starost studio Industrial Toys, ale s DICE pochopitelně na novince úzce spolupracuje. Půjde o úplně novou samostatnou hru pro mobily a tablety, která je od počátku šitá na míru těmto zařízením. Slibuje ale plnohodnotný zážitek.

Kdo to dělá

Battlefield Mobile vyvíjí studio Industrial Toys, které vede Alex Seropian, jeden z původních zakladatelů Bungie. Mají zvláštní tým specialistů na mobilní hry, ale ti spolupracují s dalšími lidmi z DICE i ostatních týmů, které se na sérii Battlefield podílejí.

 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru