Podívejte se na první obrázek z remasteru Crysis 2

Podívejte se na první obrázek z remasteru Crysis 2

Oficiální oznámení je zřejmě na spadnutí. Fanoušci se přou, zda je vylepšená verze zapotřebí

Zdroj: Crytek
22. 5. 2021

Po nedávných náznacích a únicích začalo studio Crytek poměrně otevřeně lákat na remaster druhého dílu série Crysis. Na oficiálním Twitteru se nejprve objevil krátký vzkaz a následoval samotný screenshot. Nutno ovšem podotknout, že první ohlasy byly nepochybně vlažnější, než si zřejmě autoři představovali.

I když se samozřejmě najde řada fanoušků, kteří plán oceňují, velká část komunity zatím nápad zpochybňuje. Někteří se přímo ptají, zda má smysl stále velmi pohlednou hru vůbec vylepšovat. Další zase podotýkají, že bude komerční projekt soutěžit s mody šikovných fanoušků. Cílem je ale nepochybně implementovat oficiálně nové technologie jako ray tracing a hlavně dostat také hru znovu na aktuální konzole, jak správně podotýká část příznivců. PC verze tak nemusí být tím hlavním motivem a motorem studia.

Crysis 2 vyšlo původně v březnu 2011 pro PC, PS3 a Xbox 360, tedy skoro 4 roky po jedničce. Ta se dočkala oficiálního remasteru loni v červenci (Switch), respektive v září (PC, PS4, Xbox One). A neobešlo se to bez výhrad. Zejména konzolová verze čelila kritice stran obsahu i podoby, ale autoři ji dál vylepšovali, a to i s ohledem na příchod nových konzolí. Do PC verze zase přibyla podpora technologie DLSS. Bude zajímavé sledovat, zda se remaster Crysis 2 rovnou dočká nativní verze pro nové konzole.

Vylepšená trojka i battle royale?

Nedávný únik ale naznačil, že Crytek má se značkou i další plány. Zdá se, že studio plánuje, nebo minimálně plánovalo nový free-to-play battle royale titul zasazený do světa Crysis. Vylepšené verze se má dočkat také třetí díl Crysis a nakonec zřejmě dorazí nějaká kompletní edice. Zda tyto hry potřebují vylepšené verze, už necháme na vás. Koneckonců kupovat zákazníky nikdo nenutí. Všichni se ale asi shodneme na tom, že bychom asi raději viděli oznámení nové hry.

CrytekZdroj: Crytek

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru