První gameplay ze strategie Dune: Spice Wars

Máme k dispozici hned dvě nová videa. Vývojáři také blíže představili první dva rody

Zdroj: Shiro Games
16. 2. 2022
Název hry: Dune: Spice Wars Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 26. 4. 2022 Platformy: Žánr:

Real-time 4X strategii Dune: Spice Wars jsme se na Vortexu důkladně opakovaně věnovali. I když jsme se o hře od autorů ze studia Shiro Games dozvěděli za pár uplynulých měsíců leccos, až dosud jsme spatřili jen střípky ze samotné akce. To se ale nyní změnilo.

Samotnou hru si znovu představovat nebudeme a zaměříme se rovnou na novinky. Dvouminutová oficiální ukázka láká na částečně stylizovanou grafiku, díky níž má být svět Arrakis pestřejší. Video představuje naprosté herní základy a můžeme sledovat jednotky Atreidů, těžbu koření i boj s Harkonenny. Autoři znovu zdůrazňují, že svých cílů nemusíme dosáhnout jen na bitevním poli, ale i lstí, politikou nebo diplomacií. A nakonec se samozřejmě objeví také obávaný písečný červ.

A pokud by vám oficiální ukázka nebyla dost, nezoufejte. Magazín IGN přišel s vlastním exkluzivním videem. To má celých 5 minut a jedná se o souvislý gameplay, který vám dá ještě lepší představu o průběhu hry.

Ani tím ale výčet novinek na konto připravované Duny nekončí. Její autoři se totiž pravidelně dělí o různé podrobnosti a zajímavosti třeba na Steamu. Minulý týden tu blíže představili rod Harkonennů, jeho hlavní představitele, přednosti a také jednotky. Spoléhají se na silnou armádu a bezohlednost. Jsou lstiví a účel pro ně světí prostředky. Jejich vojáci jsou fanatici, kteří se nebojí smrti. Některé jednotky si můžete prohlédnout níže.

Zdroj: Shiro Games
Zdroj: Shiro Games

Už v lednu pak Shiro Games představili rod Atreidů a jeho vznešené hlavní postavy. Hráč si bude vybírat dva ze čtyř rádců, což ovlivní vaše silné stránky a slabiny. Atreidové spoléhají na svou politickou moc, vyjednávání a čest. Lépe se tak dohodnou s místními Fremeny. I v tomto případě už známe některé jednotky. Mají být skvěle vytrénované, věrné a efektivní i přes vysoké náklady.

Zdroj: Shiro Games
Zdroj: Shiro Games

Pokud vás o hře zajímá více, určitě se podívejte do našeho archivu, kde najdete i vyčerpávající preview. Titul by měl vstoupit do programu předběžného přístupu už letos na jaře.

Spice Wars je jednou z více her, které vydá Funcom. Přímo v tomto studiu se už několik let pracuje na open world survivalu ve stylu Conan Exiles. Jedná se o první oficiální tituly z tohoto vesmíru po víc než 20 letech od vydání akční adventury Frank Herbert’s Dune z roku 2001.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru