Podívejte se na trailer a deníček Cyberpunk: Edgerunners

Pro animátory prý bylo velkou výzvou udělat z hlavní hrdinky femme fatale, ale roztomilou

Zdroj: Trigger/CD Projekt
2. 8. 2022

Anime seriál Cyberpunk: Edgerunners se připomíná další upoutávkou. Tento trailer přitom má na svědomí přímo studio Trigger, které za adaptací stojí, a rozhodně stojí za pozornost. Kromě čerstvé upoutávky jsme nicméně opět dostali možnost nahlédnout také do zákulisí tvorby v dalším deníčku. Autoři se nejprve rozpovídali o světě Cyberpunku a jeho sociálních rozporech a nerovnosti. Hra to podle nich skvěle akcentuje a na tato témata se rozhodli zaměřit i animátoři.

Další na přetřes přišel přerod Night City do podoby anime. Protože je původní titul od CD Projektu velice detailní, bylo cílem filmařů přinést stejnou autentickou podobu. Podrobně prozkoumali celé město za pomoci volné 3D kamery, aby mohli pečlivě vytvořit vlastní scény. Podobně jako posledně přitom mluví o tom, že hráči budou určitá místa ze seriálu dobře znát. I to je prý způsob, jak si můžeme seriál užít.

Řeč se ale stočila také k designu hlavních hrdinů, jimiž jsou Lucy a David. Lucy byla podle autorů tou obtížnější postavou. Výrazně obtížnější. Má to být femme fatale, ale tým chtěl, aby stále působila roztomile. Aby byla povědomá fanouškům anime, což bylo prý obtížné spojit dohromady. Aby zapadla do tohoto násilného prostředí, ale měla stále své kouzlo. Byla to jedna z hlavních věcí, na kterou studio při návrhu Lucy myslelo.

Nesmíme zapomínat ani na to, že nejde jen o projekt studia Trigger, ale také CD Projektu. Bylo proto třeba vyvážit kreativní svobodu animátorů a dohled polských vývojářů, tvrdí tým. Je to prý klíčem k úspěchu. Když studio Trigger poslalo nějaké výtvarné nebo zvukové návrhy, v CD Projektu prý byli vždy lidé víc než ochotní dát jim zpětnou vazbu. Současně ale musel výsledek zůstat v rukou autorů anime. Není to hra, ale seriál. Výsledek je prý něco, na co jsou obě společnosti hrdé a nemohou se dočkat, až to diváci Netflixu spatří na vlastní oči.

Desetidílný seriál bude mít premiéru letos v září. Soundtrack pro něj zkomponoval dvorní skladatel série Silent Hill Akira Jamaoka. 

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru