Battlefield 2042, Electronic Arts, Podívejte se na novou českou mapu pro Battlefield 2042

Podívejte se na novou českou mapu pro Battlefield 2042

DICE oficiálně vezmou hráče z celého světa k nám domů. Na první pohled to ale nepoznáte

Zdroj: DICE
28. 5. 2023
Název: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2021

O výletu do Česka v podání páté sezóny akce Battlefiled 2042 už nemusíme jen spekulovat. Krátce po prvních náznacích přišlo oficiální potvrzení. EA a DICE lákají na novou sezónu s podtitulem New Dawn slovy: “Zamiřte do Česka a vychylte jazýček války.” Čeká nás boj v prostředí opuštěné továrny s rozšířeným arzenálem.

Nedá se říct, že by na první pohled chystaná mapa překypovala českými detaily nebo odkazy.

Na nový obsah láká samozřejmě už také čerstvá upoutávka. I tady autoři v popisku výslovně zmiňují Česko. Opuštěnou továrnu si podle nich už bere příroda nazpět v nové mapě nazvané Reclaimed. Tým samozřejmě slibuje také nové zbraně, granáty, skiny, odměny a spoustu vylepšení. Hráči se těší také na nový management squadů. Přepracovaná bude i launchová mapa Hourglass, která by měla dorazit v průběhu sezóny. Bude kromě jiného o něco zredukovaná co do rozsahu.

Nás ale snad celkem přirozeně zajímá nejvíc právě lokální stopa. Trailer má přes 2,5 minuty, takže už si díky němu můžeme udělat docela dobrou představu, co nás čeká. Nicméně se nedá říct, že by na první pohled chystaná mapa překypovala českými detaily nebo odkazy. Na to je akce až příliš frenetická a nejspíš bude prostředí potřeba podrobit důkladnější analýze. Kdyby mi někdo neřekl, že se divám na české prostředí, asi by mě to ani nenapadlo.

Na druhé straně ale s s tímto vědomím člověk asi dokáže uvěřit, že samotný industriální komplex a okolní lesy mohou být z naší domoviny. Jsem zvědavý, zda v praxi Česko budou na místě autoři nějak víc “prodávat”. Nová mapa Reclaimed by ale jinak měla být inspirovaná mapou Zavod z populárního Battlefieldu 4. Ta byla zasazena do opuštěné sovětské továrny na tanky z období studené války. V této verzi jsme se ale vydali do Ruska. I tentokrát však bude platit, že se v aréně bude současně s pěchotou pohybovat spousta těžké techniky.

Součástí páté sezóny už nebude vůbec poprvé žádný nový specialista. Nový obsah do hry dorazí už 7. června.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru