Fallout 4, Bethesda Softworks, Podívejte se na nové video z modu New Vegas pro Fallout 4

Sledujte nové video z modu New Vegas pro Fallout 4

Autoři konvertují do nového enginu celou hru od Obsidianu. Nahrávají i nový dabing

Zdroj: Fallout 4: New Vegas
18. 5. 2020
Název: Fallout 4 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 10. 11. 2015

Série Fallout a modifikace k sobě neodmyslitelně patří. Některé výtvory jsou skromnější, jiné svým rozsahem berou dech a šikovní fanoušci na nich pracují dlouhá léta. Podobně jako v případě ságy The Elder Scrolls od Bethesdy se také komunita snaží na nový engine a technologie naroubovat obsah starších dílů. Jedním z takových projektů je i Fallout 4: New Vegas, který, jak už název napovídá, má přenést New Vegas do enginu Falloutu 4. Po více než roce zveřejnili jeho autoři na svém oficiálním kanálu na YouTube nové video, které stojí za pozornost. A společně s ním si můžeme celou modifikaci připomenout.

Komunitní výtvor má nabídnout původní příběh, kompletní mapu, všechny úkoly a další obsah. Autoři chtějí do hry promítnout rovněž všechna původní DLC. Navíc má projekt využívat i nových prvků hratelnosti, které jsou založené na hře z roku 2015.

Cílem je pochopitelně zreplikovat celé New Vegas od Obsidian Entertainment z roku 2010 ve Falloutu 4. Komunitní výtvor má nabídnout původní příběh, kompletní mapu, všechny úkoly a další obsah. Autoři chtějí do hry promítnout rovněž všechna původní DLC. Navíc má projekt využívat i nových prvků hratelnosti, které jsou založené na hře z roku 2015. To se má kromě lepší grafiky samozřejmě týkat i vylepšené střelby nebo možnosti postavit si v digitální pustině vlastní osadu.

Modifikace nemá stanové ani přibližné datum vydání, ale tak už to u podobných konverzí bývá. Projektu se zatím naštěstí zatím vyhýbá i Bethesda, respektive její právníci, můžeme tedy jen doufat, že nad ním přivře oko a do úsilí fanoušků nehodí vidle. Pracuje se na něm ostatně už od srpna 2017. Podobně jako autoři modu Fallout 4: Capital Wasteland, který do čtyřky předělává Fallout 3, se i autoři vylepšeného New Vegas rozhodli pořídit vlastní nový dabing, aby se vyhnuli sporu s Bethesdou.

Technologie Creation Engine 2.0, kterou autoři využívají, poháněla kromě Falloutu 4 i The Elder Scrolls V: Skyrim – Special Edition. Na projektu pracují v tuto chvíli desítky modderů z celého světa a pokud chcete přiložit ruku k dílu, můžete rozšířit jejich řady. Autoři nehledají jen tvůrce obsahu, ale třeba i dabéry.

Nejde samozřejmě o jediný podobný počin. Do enginu Falloutu 4 se různé skupiny fanoušků snaží přenést nejrůznější díly postapokalyptické série. Loni v lednu jsme psali například o Project Arroyo, který chce vzkřísit Fallout 2 ve Falloutu 4. Za zmínku stojí i expanze Fallout: Miami, která hráče vezme na prosluněnou Floridu. Na podzim 2018 jsme vás zase upozorňovali na prequel New Vegas nazvaný Fallout: New California.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru