Steelrising, Nacon, Podívejte se na francouzskou revoluci s roboty

Podívejte se na francouzskou revoluci s roboty

Steelrising sice připomíná Assassin’s Creed Unity, ale Ludvík XVI. terorizuje Paříž svými stroji

Zdroj: Spiders
13. 4. 2022
Název: Steelrising Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 8. 9. 2022

Steelrising od francouzského studia Spiders patří mezi jednu z her, na které se opravdu těším. Je to další zástupce mé oblíbené evropské AA produkce, jejímž vydavatelem je v tomto případě Nacon, který studio koupil v roce 2019. Do té doby vývojáři dlouhé roku spolupracovali s Focusem na hrách jako Mars: War Logs, Bound by Flame nebo třeba The Technomancer. Na poli akčních RPG se podle mě stále zlepšovali a v roce 2019 docela zabodovali pseudohistorickou fantasy GreedFall.

Už na letošek ale plánuje pařížský tým novinku v podobě Steelrising. O titulu jsme na Vortexu psali a neměl by pro vás být žádnou neznámou. Teď jsme se konečně dočkali obsáhlejšího gameplay videa, a tak si nadějný titul zaslouží připomenout. Premisa je relativně jednoduchá, ale o to zajímavější. Armáda strojů Ludvíka XVI. terorizuje Paříž a vy se můžete přidat k revoluci, jak ji neznáte. Sice se vydáme do francouzské metropole a píše se rok 1789, ale ulicemi kráčí automatoni. Jedním z nich je i hlavní hrdinka hry Aegis.

Autoři lákají na dynamičtější pohyb včetně využití vertikality prostředí, což opět dává vzpomenout na Assassina v Paříži.

Paříž samozřejmě na první pohled evokuje Assassin’s Creed Unity. I tady najdeme známá místa jako Grand Châtelet, Notre-Dame nebo Templ. Ale vývojáři pracují s hypotézou, jaká by revoluce byla, kdyby byl Ludvík XVI. skutečný tyran a pokusil se zadusit ji s pomocí strojů. Autoři slibují dynamickou a náročnou hratelnost i intenzivní souboje, které budou specifické tím, že hlavní hrdinka coby robot integruje zbraňové systémy do vlastního těla. Ale také lákají na dynamičtější pohyb včetně využití vertikality prostředí, což opět dává vzpomenout na Assassina v Paříži.

Nové video, které zveřejnil magazín Game Informer, nám poskytuje skoro šestiminutovou ukázku ze hry. Samotní autoři říkají, že je novinka akčnější než jejich předchozí tituly. Video předvádí souboje i zbraně a výbavu. Hra bude také podle studia otevřenější a bude možné po Paříži cestovat relativně svobodně a utéct třeba z boss fightu, pokud na něj ještě hráč není připravený. Nepůjde ale o klasický open world.

Gameplay předvádí i jednoho z tužších protivníků a autoři mluví o tom, že přirozeně různé zbraně otevřou cestu k různé strategii. Záleží na vás, zda preferujete silné, ale pomalejší útoky, anebo slabší, ale rychlé. Každý boss má být unikátní a během příběhu se dozvíme víc o jejich původu. Samozřejmě budou mít také své slabiny. V ukázce vidíme i něco ze zmíněné vertikality a pohybu po střechách s pomocí kotvičky.

Asi nejzajímavější pro mě byla ale ukázka samotného prostředí. Bohužel jí trochu kazí ne zcela optimální výkon hry a hodně tmavé scény, kde toho není moc vidět. Zdá se, že další péči by si zasloužily například animace hlavní hrdinky. Největší dojem pak na mě udělala výprava, architektura, móda a celková stylizace, která mě okouzlila podobně jako u GreedFallu už od prvního oznámení. Líbí se mi ten originální mix historie a fikce.

Steelrising má podle Game Informeru vyjít 8. září. Informaci už potvrdili i vývojáři na Twitteru.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru