Podívejte se na dokument o vzniku For Honor v češtině

Podívejte se na dokument o vzniku For Honor v češtině

Filmaři několik let sledovali vývoj a autory z bezprostřední blízkosti. Slibují skutečné emoce

5. 4. 2019

Víkend je za dveřmi a možná si právě lámete hlavu otázkou, co si pustit večer po náročném týdnu. Na hry třeba nemáte chuť a přesto by to mohlo být něco o hrách. Pokud máte rádi dokumentární filmy věnované videohrám tak jako my, mohl by vám udělat radost náš tip. Na Netflixu se právě objevil nový kanadský film nazvaný Playing Hard, který je věnovaný titulu For Honor od Ubisoftu. A co je vůbec nejzajímavější, nějakým zázrakem se stalo, že dokument je opatřen dokonce českými titulky.

Film sleduje příběh vzniku hry z pohledu hlavního designéra, kterým byl Jason VandenBerghe. Ten už před časem pochválil práci filmařů na svém Twitteru. Na to, že se snímek objevil na Netflixu, nyní upozornil brand director For Honor Luc Duchaine i oficiální účet filmu na Twitteru. A podle dosavadních ohlasů se zdá, že ta hodina a půl skutečně stojí za to. Film se údajně nevyhýbá ani nepříjemným věcem a upřímně ukazuje, že vše vždycky nejde podle plánu. Nemá tak pojednávat jen o vzniku samotné hry, ale vypráví především příběh lidí, kteří ji dělají.

Podle filmařů nikdy dřív tak velký vydavatel neumožnil nezávislému štábu zblízka nahlédnout do své kuchyně.

Filmaři strávili s vývojáři čtyři roky a byli svědky toho, jak se původní tým 40 lidí rozrostl na armádu 500 autorů. Hlavní tahouny projektu přitom sledovali dokumentaristé i na jejich cestách po celém světě. Následovali je z Montrealu do Los Angeles, Kolína nad Rýnem, Moskvy, Seattlu i do Asie. Hlavními postavami příběhu jsou už zmíněný kreativní šéf projektu Jason VandenBerghe, producent Stéphane Cardin a brand director Luc Duchaine, kteří se pokouší přivést svůj nápad k životu.

Autoři dokumentu dostali podle svých slov jedinečnou příležitost nahlédnout do zákulisí vzniku nové značky a současně tak zprostředkovat divákům, co to vlastně obnáší. Jejich film slibuje ukázat výzvy, spory, naděje, důležitá rozhodnutí i kritické okamžiky celého vývojového procesu. Nikdy dřív prý nebylo možné sledovat, jak se rodí takto velké hra. A nikdy podle nich tak velký vydavatel neumožnil nezávislému štábu zblízka nahlédnout do své kuchyně.

Během produkce ale došlo i k tomu, že filmaři o toto privilegium na čas přišli a trvalo několik dalších měsíců, než jim znovu Ubisoft umožnil svobodný přístup do studia. Navzdory tomu neměl samozřejmě vydavatel hry žádný vliv na finální podobu dokumentu, ujišťují autoři snímku.

My jsme zatím Playing Hard neviděli, ostatně dozvěděli jsme se o jeho přidání na Netflix právě před chvílí. Určitě se ale na film podíváme a pokud bude stát za to, můžeme se k jeho zhodnocení ještě vrátit.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru