Gotham Knights (Batman), Warner Bros. Interactive Entertainment, Podívejte se, kdo dabuje hrdiny v Gotham Knights

Podívejte se, kdo dabuje hrdiny v Gotham Knights

Bruce Wayne mluví hlasem, který znáte z Assassin's Creedu. Další dabovali hry od Marvelu

Zdroj: WB Games
3. 9. 2020
Název: Gotham Knights (Batman) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 21. 10. 2022

U komiksových her se zcela pochopitelně pokaždé řeší i obsazení. Přesněji řešeno herečky a herci, kteří se ujmou dabingu. Arkhamská trilogie od Rocksteady v tomto smyslu nasadila laťku hodně vysoko. Batmanovi a Jokerovi tu třeba propůjčili své hlasy Kevin Conroy, respektive Mark Hamill, kteří tyto postavy oživili už dříve v animovaném seriálu. Nyní se dabéry pochlubili i vývojáři hry Gotham Knights ze studia WB Games Montréal.

Mr. Negative se „změní“ na Red Hooda

Autoři prozradili, že hlasem Batgirl bude herečka America Young. Jde o její první velkou úlohu ve videohře. Její hlas už ale v menších rolích zazněl i v sérii Saints Row, v Dead Space 2 nebo v Marvel: Ultimate Alliance 2. Na kontě jinak zatím měla spíš menší filmové a televizní role. Nightwinga si střihne Christopher Sean. Ani v jeho případě nejde o první videohru. Daboval třeba Fallout 76, Ghost of Tsushima a paradoxně několik hlasů i v konkurenční akci Marvel’s Avengers. Jeho hlas zazněl i v animovaném seriálu Star Wars Resistance (Odboj).

Sloane Morgan Siegel si zahraje na Robina. Jde o jeho první videoherní roli a jinak působí především v televizi. Stephen Oyoung se promění v Red Hooda. Ve hrách je jako doma. Daboval Star Wars: The Old Republic, The Elder Scrolls Online, Mr. Negativa ve Spider-Manovi z roku 2018, pár rolí v Death Stranding a jeho hlas zazněl i ve hře Marvel’s Iron Man VR. Zahrál si také v seriálu Marvel’s Runaways. Věnuje se především televizním projektům.

Role Alfreda se ujme britský herec Gildart Jackson, který rovněž daboval Star Wars: The Old Republic. Spíš než z filmů ho bude znát z televize. Objevil se například v seriálech Hvězdná brána: Atlantida nebo Čarodějky. Samotní autoři se nepochlubili, kdo propůjčil hlas Batmanovi. I když je po smrti, nebo alespoň má být, jeho hlas samozřejmě ve hře zazní, jak už bylo vidět také v prvním traileru. Vývojáři na přímý dotaz fanoušků později upřesnili, že Bruce Wayne mluví hlasem Michaela Antonakose, který předtím daboval Homeworld: Deserts of Kharak a hlavně Alexiose v Assassin’s Creed: Odyssey. Původem řecký herec má jinak na kontě spíš menší role.

Bohužel se tak na dabingu hlavních postav, minimálně hrdinů, nepodílí žádný veterán, který by už měl s některou z rolí zkušenosti třeba z televize. Uvidíme, zda neuslyšíme nějaký známý hlas alespoň mezi padouchy. Je nicméně zajímavé, kolik z nich má zkušenost s dabingem her z konkurenční komiksové stáje Marvel. Více podrobností o Gotham Knights najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru