Kingdom Come: Deliverance, Deep Silver, Warhorse Studios, Podívejte se, jak vznikala hra Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se, jak vznikala hra Kingdom Come: Deliverance

Na Steamu má premiéru nový film z produkce Vortexu a Bojo Bros

20. 12. 2018
Název: Kingdom Come: Deliverance Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , , , Žánr:
Datum vydání:
13. 2. 2018
15. 3. 2024 (Switch)

Letos v dubnu Vortex učinil důležitý krok v další tvorbě. Vydali jsme dokument Epilogue: Kingdom Come: Deliverance, v němž jsme s kamerou mapovali poslední týdny předcházející uvedení debutu Warhorse Studios na trh a události těsně následující po vydání. Vyzkoušeli jsme si tak úplně nový způsob práce a získali další cenné zkušenosti. Naše vlastní dokumentární prvotina měla velice dobrý divácký ohlas a s výsledkem byli spokojení i vývojáři samotné hry. A to do té míry, že nás v průběhu roku oslovili, zda bychom jim nechtěli pomoci s plnohodnotným celovečerním filmem, který by postihl zrod jejich studia i celý vývoj hry, jakkoli jde o nesnadný úkol už kvůli několikaletému časovému rámci.

Tuto výzvu jsme přijali a výsledkem je dokumentární snímek Deliverance: The Making of Kingdom Come, respektive hezky česky Vykoupení – Zrození Kingdom Come: Deliverance. Nebyli jsme na to tentokrát sami. Už Epilogue vznikl díky kameře Ondřeje Boja a jeho bratra Martina, který se postaral o ozvučení. Náš druhý dokument byl ale rozsahem ve všech směrech ambicióznější, a proto kromě naší osvědčené čtveřice tým rozšířili další profesionálové, přičemž my se Zdeňkem jsme se postarali především o dramaturgii, rozhovory a obsah, zatímco Ondra řídil početný tým tvořící štáb a strávil pak nejvíc času ve střižně při postprodukci spolu s dalšími kolegy.

Deliverance: The Making of Kingdom Come je tak logicky mnohem větším projektem a klasickým dokumentem v pravém slova smyslu. Přesto si myslíme, že nepostrádá nic z toho, co diváci oceňovali na naší prvotině a tandem Vortex a Bojo Bros nezapře svůj původní rukopis.

První diváci měli možnost film vidět už na zvláštní předpremiéře, která se uskutečnila 19. listopadu v Bio Oko v Praze. Všichni ostatní si ale museli počkat. Až do dneška, kdy se film objevil na Steamu. Zdarma je pochopitelně dokument k dispozici pro ty fanoušky, kteří podpořili autory a jejich hru na Kickstarteru a dosáhli na úroveň Knight a vyšší.

Na Steamu se pak Deliverance: The Making of Kingdom Come prodává za necelých 8 eur a snímek je možné si rovněž půjčit za necelých 5 eur. Abyste nekupovali zajíce v pytli, představu o podobě celého dokumentu si můžete udělat z upoutávky. Ale protože jste na Vortexu, máme pro vás ještě jedno překvapení. Jen tady se už brzy budete moci podívat na exkluzivní delší souvislou ukázku úplně zdarma.

Pokud se vám bude výsledek našeho společného snažení líbit, můžete nás na ČSFD.cz svým hlasem podpořit v boji o Cenu filmových fanoušků. Toto ocenění vítězný film obdrží v rámci Výročních cen České filmové a televizní akademie Český lev. A ohodnotit samozřejmě film můžete v databázi i standardním způsobem, jeho profil tu nechybí.

Nezapomeňte současně, že samotní autoři hry z Warhorse Studios bojují o cenu pro Hru roku v rámci ankety Steam Awards 2018. Kingdom Come: Deliverance je jedním z pěti nominovaných titulů v rámci hlavní kategorie pro absolutního vítěze. Není přitom jedinou hrou od českých a slovenských vývojářů, která usiluje o prestižní ocenění. Beat Seaber je nominovaný v kategorii VR hra roku a v legračně nazvané, ale zajímavé kategorii Stroj roku se uchází o přízeň hráčů a hlasujících hned trojice domácích her: Euro Truck Simulator 2, Factorio a Space Engineers. Euro Truck Simulator 2 od SCS Software přitom vyhrál už před dvěma roky v žertovně pojmenovaných kategoriích “Tahle hra se mi líbila, než získala ocenění” a “Pane doktore, vy jste se zase kochal”.

Pevně doufáme, že se vám bude nový film líbit a jeho sledování si užijete.

Nahlásit chybu v článku

9

Napsat komentář

Další články
Nahoru