Resident Evil: Resistance (Project Resistance), Capcom, Podívejte se, jak se hraje nový týmový Resident Evil

Podívejte se, jak se hraje nový týmový Resident Evil

Capcom představil asymetrickou multiplayerovou akci Project Resistance. Nemusí nikdy vyjít

12. 9. 2019
Název: Resident Evil: Resistance (Project Resistance) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 3. 4. 2020

Rozporuplné reakce zatím vyvolává plnohodnotné představení nové kooperativní akce Project Resistance od Capcomu. Hra slibuje multiplayer 4 na 1 v podobném duchu jako Dead by Daylight, ale zdejší strůjce teroru bude mít k dispozici víc taktických možností jak potrápit přeživší pokoušející se uniknout z jeho spárů. Nicméně pokud se nápad neujme, nemusí titul nikdy opustit fázi testování.

Hráči se vrátí do Raccoon City, které se stalo nechvalně proslulým domovem korporace Umbrella. Na rozdíl od multiplayerové taktické akce Umbrella Corps z roku 2016, tedy staršího spin-offu, v tomto případě Capcom trvá na tom, že se stále jedná o survival horor. Přeživší se jako obvykle pokouší i za pomoci svých zvláštních předností překonat překážky, které jim staví do cesty takzvaný Mastermind, zatímco hráč, který se chopí ztělesněného zla, jim musí zabránit v útěku, dokud nevyprší předem stanovený časový limit.

Když přijde na věc, Mastermind se dokáže ujmout řadových zombií i obávaného Tyranta a zaútočit na prchající skupinku také přímo.

Zdejší zlosyn tajně unáší mladé lidi a snaží se získat cenná data na základě toho, jak reagují v zoufalých situacích a jak čelí vlastnímu strachu. Mastermind přitom nemusí konfrontovat své oběti přímo, ale využívá bezpečnostních kamer a líčí všemožné pasti. Může je tak z bezpečné vzdálenosti sledovat a současně jim za pomoci karet klást do cesty různé nepřátele nebo dokonce zmíněné kamery vybavit zbraněmi. Když ale přijde na věc, Mastermind se dokáže ujmout řadových zombií i obávaného Tyranta a zaútočit na prchající skupinku také přímo.

Přeživší na druhé straně mají jediný hlavní úkol – uniknout. Spojuje je stejný cíl, ale každý má unikátní schopnosti, které se vzájemně doplňují. Koordinace a kooperace je podle autorů klíčem k úspěchu. Plněním dílčích kroků skupinka postupuje jednotlivými oblastmi. Podobně jako v jiných hrách tohoto typu může být těžce zraněný kolega zachráněn svými spoluhráči. Pokud v tomto snažení neuspějí, o život člověk nepřijde definitivně, může se respawnovat, ale ztratí drahocenný čas.

Mezi užitečné dovednosti prchající mládeže patří třeba právě léčení, hackování nebo speciální instinkt odhalující potenciálně užitečné předměty, ale i hrozby v prostředí. Svou koncepcí tak novinka připomíná třeba i multiplayer v ZombieU od Ubisoftu. Project Resistance vyvíjí Capcom ve spolupráci s tchajwanským studiem NeoBards Entertainment, které se dříve podílelo třeba na portech série Resident Evil. Hru pohání RE Engine a míří na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Snad teto experiment dopadne lépe než spin-offy Operation Raccoon City nebo Umbrella Corps. Jak ale upozornil britský Eurogamer, nemusí také vyjít vůbec! Název Project Resistance nezvolil Capcom náhodou. Jedná se o skutečný prototyp, který se prý nemusí povést přetavit v plnohodnotnou hru, jakkoli se to zdá být neuvěřitelné a nepravděpodobné. Autoři proto nyní lákají na blížící se uzavřenou betu. Test na PS4 a Xboxu One se uskuteční od 4. do 7. října, je třeba být členem programu Resident Evil Ambassador a zkusit se přihlásit ve vymezeném termínu.

Pak teprve se údajně Capcom i na základě ohlasů rozhodne, zda si hra zaslouží plnohodnotné vydání. Autoři chtějí zjistit, kam až mohou s touto značkou zajít a jak moc ji mohou inovovat a zkoušet nové nápady. Jedná se tedy o koncept, jehož odlišné pojetí ve srovnání s tím, na co jsou fanoušci zvyklí, není vůbec náhodné.

K dispozici je kromě nového traileru i série prvních oficiálních screenshotů ze hry. Další podrobnosti o novince najdete na spuštěné oficiální stránce.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru