Minecraft Earth, Microsoft, Podívejte se, jak se hraje Minecraft Earth

Podívejte se, jak se hraje Minecraft Earth

Microsoft si premiérový gameplay neschoval na E3, ale pochlubil se s ním na akci Applu

4. 6. 2019
Název: Minecraft Earth Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Pro řadu fanoušků mohlo být překvapením, že si Microsoft pro první prezentaci nové hry Minecraft Earth vybral akci svého rivala Applu. Z hlediska marketingu to ale rozhodně byl dobrý krok. Svou vlastní variaci na hit Pokémon Go studio Mojang představilo v polovině května, nyní jsme ale poprvé mohli vidět titul přímo v akci na WWDC19, kde se každoročně prezentují novinky ze světa jablečných počítačů, mobilů, tabletů nebo hodinek. Microsoft sice demonstroval hru na iOS, ale míří pochopitelně také na Android od Googlu.

Minecraft Earth s pomocí rozšířené reality „oživí“ virtuální kulisy kostičkového světa v reálných proporcích, takže se skutečně můžete projít a prostřednictvím mobilu vstoupit do svého hranatého vesmíru.

Veřejná ukázka předvedla hlavní funkce novinky, které sice nastínil už první trailer, ale nebylo zcela jasné, jak vše bude fungovat v praxi. Nyní je ještě zjevnější, že vývojáři Mojangu zúročili zkušenosti, které načerpali při práci na Minecraftu pro headset HoloLens, který však ani po několika letech nepronikl mezi běžné zákazníky a je výsadou profesionálů. V každém případě si už můžeme udělat lepší představu o tom, jak probíhá spolupráce s dalšími hráči, jak bude fungovat stavění, což je něco, čím se hit od Nianticu pochlubit nemůže, nebo se pokochat různými módy zobrazení.

V tom prvním připomíná hra svou „božskou“ perspektivou spíš stavebnici na způsob Minecraftu pro HoloLens. Ten druhý pak “oživí” s pomocí rozšířené reality virtuální kulisy kostičkového světa v reálných proporcích, takže se skutečně můžete projít a prostřednictvím mobilu vstoupit do svého hranatého vesmíru, který má přirozeně splynout s tím naším. I z této perspektivy lze přitom přistupovat k obvyklým funkcím hry, jako je stavění či akce.

Iluze přitom funguje překvapivě dobře a zdá se, že i po stránce hratelnosti a mechanismů se nás ukázka snaží přesvědčit, že půjde o pravý Minecraft. Avataři, kteří ve světě Minecraftu zastupují vaše alter ego, dokonce mohou díky technologii motion capture napodobit vaše pohyby, jako je například zamávání. Musím říct, že mě samotného překvapilo, jak dobře se minimálně z ukázky zdá, že by mohlo prolnutí virtuálního a skutečného světa fungovat. I když dokud si hru neosaháme sami, je na místě pamatovat, že jde o nepochybně perfektně naplánovanou, secvičenou a inscenovanou scénku.

Když Microsoft prezentoval hru poprvé, mohlo se zdát, že půjde o bezpečnou variaci na mechanismy Pokémon Go s nějakým tím stavěním a souboji navrch. Nyní to ale vypadá, že sbírání digitálních potvůrek bude v tomto případě tou méně důležitou částí hry a kreativní porce obsahu by mohla pomoci skutečně výrazně odlišit novinku od dosavadní AR produkce.

Mojang titul Minecraft Earth oznámil v rámci oslav 10. narozenin značky. Už tehdy lákal, že budeme moci stavět, sbírat tvory známé z tohoto světa podobně jako pokémony a spolupracovat s ostatními hráči. Mezi další funkce patří průzkum okolí, sbírání surovin a plnění výzev. Společná stavba a vymýšlení projektů s dalšími hráči by pak mělo být zlatým hřebem novinky. Chybět ale nebudou ani survival prvky a souboje s protivníky ze hry.

Jak už jsme psali posledně, Minecraft Earth bude free-to-play a už teď můžete zkusit štěstí a přihlásit se do uzavřené bety. Samotný test ale odstartuje až v létě a počet účastníků bude samozřejmě omezený.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru