Death Stranding, 505 Games, Sony Interactive Entertainment, Podívejte se, jak by vypadal Death Stranding na PSX

Podívejte se, jak by vypadal Death Stranding na PSX

Co kdyby Hideo Kodžima vydal místo Metal Gear Solidu už před lety Death Stranding…

28. 6. 2019
Název: Death Stranding Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , Žánr: Datum vydání: 8. 11. 2019

Na kanálu Bearly Regal na YouTube se objevilo moc pěkné video. Jeho autor si zkusil představit, jak by vypadal připravovaný Death Stranding, kdyby měl vyjít někdy v polovině devadesátých let na původní PlayStation. Nejedná se samozřejmě o hru v pravém slova smyslu, ale jen zajímavou animaci. Demake nicméně s přimhouřením oka poměrně věrně zachycuje nejen možnou podobu z hlediska technologie, ale snaží se napodobit i tehdejší estetiku a rozhraní.

Autorem videa je Bear Parker, který má už několik podobných zábavných kreací na svědomí. V minulosti na sebe upozornil třeba remakem Metal Gear Solidu v Dreams. Pracuje navíc jako komunitní manažer ve studiu Traveller’s Tales, a proto už dříve vytvořil rovněž několik zajímavých nehratelných Lego variací na známé hity. Za pozornost stojí například opětovně Metal Gear Solid, ale i Call of Duty, P.T., Fortnite, Red Dead nebo Fallout. Známou stavebnici lze zjevně aplikovat úspěšně na kdeco.

Je možné, že nové pětiminutové video vzniklo opět za pomoci Dreams tak jako zmíněný Metal Gear. Skutečný Death Stranding každopádně vyjde 8. listopadu, zatímco podobný demake si třeba nikdy nezahrajeme. Kromě Metal Gear Solidu má na kontě Hideo Kodžima ještě jednu hru pro první PlayStation, pokud byste nezávislý pokus chtěli rovnat se skutečnou produkcí slavného designéra. V roce 1996 vyšel na PSX titul Policenauts. Šlo o druhý port po verzi pro 3DO hry původně určené pro počítač NEC PC-9821.

Moc hezké demaky nejen ve stylu PlayStationu 1 nebo Saturnu najdete také na kanálu 98DEMAKE. Vřele vám doporučuji se jeho archivem proklikat. Za pozornost stojí třeba retro variace na Mirror’s Edge, P.T., Uncharted, PUBG, Dead Rising, Resident Evil 7, BioShock, Minecraft, Rocket League, Max Payne, Assassin’s Creed, Portal, The Last of Us nebo Red Dead Redemption. Ty jsou dokonce ještě věrnější než aktuální novinka.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru