Po zemětřesení přijdou digitální záplavy

Titul HERO: Flood Rescue láká na operace záchranného týmu v oblasti zpustošené povodní

21. 1. 2020

Polská společnost PlayWay nás láká na další neobvyklý titul. Ve hře HERO: Flood Rescue budeme čelit přírodnímu neštěstí, konkrétně záplavám. Na rozdíl od nejnovějšího dílu série Disaster Report však v tomto případě nebudeme v roli bezbranné oběti čekající “na smrt” po ničivém zemětřesení, ale vyzkoušíme si úlohu statečného zachránce. A dokonce ne jednoho, nýbrž celé skupiny. Tým záchranářů se musí v tomto případě vypořádat s povodněmi.

Do vašeho týmu patří dokonce také záchranářský pes, kterého bude možné přímo ovládat.

Naším úkolem bude osvojit si nejrůznější role od pilota helikoptéry, přes hasiče až po zdravotníka. Ti všichni mají společný cíl – zachránit co nejvíc lidí. Za pomoci vrtulníku budeme vytahovat lidi z vody a transportovat zraněné do nejbližší nemocnice. Hasiči zase musí odčerpávat vodu ze zatopených domů, kam se často dostanou až s pomocí sekery.

K dispozici máte nejrůznější nástroje a vybavení a do vašeho týmu patří dokonce také záchranářský pes, kterého bude možné přímo ovládat. Každá postava má nějakou primární specializaci, přednosti i slabiny a půjde mezi nimi v průběhu akce přepínat podle potřeby. Prvořadá je podle autorů hra pro jednoho hráče, která má navíc nabídnout jakýsi blíže neupřesněný příběhový mód. Přemýšlejí ale údajně také o nějaké formě multiplayeru. Žádné podrobnosti však na jeho konto zatím neprozradili.

Hra od polského studia SimFabric míří na PC, PlayStation 4, Xbox One i Switch. Podle vývojářů by měl titul vyjít ještě letos. Slibují to hráčům alespoň v diskuzi na Steamu. Nicméně třeba na Facebooku o tom někteří zjevně pochybují. Dělají si legraci z toho, že odborníci na simulátory ze společnosti PlayWay by mohli rovnou vytvořit Wishlist Simulator v narážce na značné množství rozpracovaných projektů, které má vydavatel v nabídce Steamu s neurčitým datem vydání Coming Soon.

Nutno podotknout, že to není ani zdaleka poprvé, kdy si hráči budou moci zahrát na statečné zachránce. Poměrně populární a rozvětvená je například německá série Emergency, která vychází už od roku 1998. I tady kromě zdravotníků a záchranářů vystupují také policisté nebo hasiči. Jde ale spíše o strategie a nikoli first person simulátory.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru