Po zákazu mobilního PUBG vznikne v Indii FAU-G

Zaměřit se má na konflikt Indie a Číny v údolí Galwanu. Hra vyjde po půlročním vývoji

Zdroj: nCore Games
8. 9. 2020

Obvyklou reakcí na znepřístupnění konkrétní hry či služby v dané zemi bývá snaha najít řešení, jak restrikce obejít. Neoficiální distribuce, VPN a další nástroje, s nimiž se hráči v nejrůznějších zemích a z rozmanitých důvodů setkávají, se pro ně staly standardem, ovšem reakce na vzniklý problém může mít i jinou podobu. Představují ji vývojáři z indického studia nCore Games, kterým přišlo vhod nedávné zabanování řady her a aplikací, pravděpodobně kvůli jejich navázání na Čínu. Indické ministerstvo elektroniky a informačních technologií totiž odebralo distribuční licenci 118 mobilním aplikacím z obav o narušení soukromí uživatelů a odkazují převážně na čínské společnosti Tencent a NetEase. Kvůli tomu tak není možné v Indii hrát například Arena of Valor, Knives Out, Marvel Super War nebo PUBG Mobile, na který nCore reagují svojí chystanou hrou FAU-G, alias Fearless and United – Guards.

Ačkoliv média označují novinku za indické PUBG, zakladatel studia Vishal Gondal vysvětlil, že s jednou z nejoblíbenějších battle royale her nechce soupeřit. Bez ohledu na to ale bude hra vycházet ze stejného žánru a bude se snažit tamějším hráčům trefit do vkusu i zpracováním poměrně ožehavého tématu. V polovině června totiž došlo na sporné čínsko-indické hranici k incidentu, do kterého bylo zapojeno přibližně 600 mužů na obou stranách a při němž zahynulo 20 indických vojáků a neznámý počet čínských. Údolí řeky Galwan, která dané místo rozděluje, pak má být i jednou z ústředních lokací FAU-G a je pravděpodobné, že žhavý konflikt bude ve hře nadále živen. Zajímavé rovněž je, že na místě střetu měly obě strany bojovat bez palných zbraní, které kvůli celkovému napětí vojáci nenosí, není ovšem v tuto chvíli známo, do jaké míry s tím bude kalkulovat i FAU-G.

Co se týče vývoje hry, Gondal pro list The Indian Express prozradil, že na ní jeho tým pracuje přibližně od přelomu května a června. Datum vydání je přitom nastaveno už na říjen a je podle šéfa nCore Games urychleno výše popisovaným banem čínských aplikací. To ostatně indický designér otevřeně přiznává i na svém Twitteru a uvádí, že hra FAU-G přispěje na nadaci podporující rodiny vojáků, kteří zemřeli na nemoc spojenou s šířením koronaviru. O hře jako takového toho bohužel příliš nevíme – k dispozici je jediný trailer, který působí jako nemístná kopie PUBG Mobile a hráči diskutují, jak budou jednotlivé mapy z PUBG napojeny na ony úseky sporných částí hranic s Čínou. Ve videu nicméně vyskakují vojáci na osamělý ostrov v moři, což – upřímně – na žádnou spornou hranici nepoukazuje.

Bez ohledu na zjevnou inspiraci ale sklidili vývojáři v první vlně obrovskou vlnu pochvalných reakcí a lákají hráče na betu, která by měla proběhnout již brzy.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru