Po vydání Overwatch 2 už nebude první díl dostupný

Kredity a měny se automaticky převedou. Všechny loot boxy budou automaticky otevřeny

Zdroj: Blizzard
24. 6. 2022
Název hry: Overwatch 2 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 4. 10. 2022 Platformy: , , , , , Žánr:
Overwatch 2

Už za čtyři dny odstartuje další vlna uzavřeného testování hry Overwatch 2, v rámci kterého si budou moci hráči poprvé zahrát za nedávno představenou Junker Queen a bojovat na nové mapě. Do vydání v té době bude zbývat něco málo přes tři měsíce, díky čemuž přirozeně vzrůstá očekávání a také tlak na vývojáře, aby i nadále mluvili o rozdílech mezi prvním a druhým dílem a přesvědčili hráče k tomu, aby se o Overwatch 2 zajímali. Jak je ale patrné ze včerejší debaty na Redditu, Blizzard situaci ulehčí tím, že s vydání druhého dílu na začátku října ukončí fungování původní hry.

Informaci potvrdil game director Aaron Keller, který se svými kolegy odpovídal na dotazy fanoušků v klasickém Ask Me Anything. Pokud Overwatch hrajete, pravděpodobně to ve vás automaticky vyvolává otázky, co bude s obsahem, který jste si koupili, i na to ale měli zástupci studia uspokojivou odpověď. Všechny herní měny a kredity se automaticky převedou do Overwatche 2 a neztratí svou hodnotu. Vývojáři potvrdili, že i nadále za ně budete moci nakupovat příslušné předměty, byť připustili, že některé budou dostupné výhradně za novou měnu, s níž přijde Overwatch 2. Zároveň platí, že virtuální měna Overwatche 2 bude hlavním platidlem a je pravděpodobné, že po vyčerpání kreditů z prvního dílu na straně hráčů k ní všichni přirozeně přejdou.

Zajímavá je také situace na poli loot boxů, které Overwatch 2 nebude obsahovat. Vývojáři už dříve vysvětlili, že se od tohoto konceptu odklání a naservírují hráčům sezónní obsah v podobě battle passu rotujícího v 9týdenních intervalech. Neznamená to ale, že o loot boxy z prvního dílu přijdete – při migraci vašeho obsahu do druhého dílu budou všechny krabice s předměty automaticky otevřeny a veškerý obsah připsán na váš účet k dalšímu využití v nové hře. Podobně využité budou i mapy, s nimiž vývojáři alespoň prozatím nepočítají do oficiální rotace. Jak potvrdil systémový designér Gavin Winter, mapy jako Hanamura nebo Temple of Anubis nikam nezmizí, jen budou od dne uvedení Overwatche 2 dostupné pouze pro vlastní „custom“ hry.

Pokud vás zajímají další dotazy a odpovědi, týkající se specifických věcí jako je levelování ve hře, balancování všech prvků, nebo lore, doporučujeme zamířit na výtah těch nejzajímavějších bodů celého AMA. Pro pořádek ještě dodáváme, že ačkoliv bude Overwatch 2 free-to-play hrou, můžete si už nyní koupit balíček Watchpoint za 40 eur, který zahrnuje původní hru v legendární edici a zaručuje přístup do bety hned 28. června a přirozeně i vstup od plné verze Overwatche 2 s bonusy. Jak už jsme upozorňovali dříve, nákupem v budoucnu bezplatné hry dostanete prémiový battle pass pro první sezónu, dva legendární skiny a 2000 kreditů nové virtuální měny, za které si lze pořídit další dva battle passy po 1000 kreditech v nadcházejících sezónách.

# akční # multiplayer # týmová

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru