Call of Duty: Vanguard, Activision, Po včerejším úniku už lákají na Call of Duty sami vývojáři

Po včerejším úniku už lákají na Call of Duty sami vývojáři

Herní influenceři začali dostávat krátké klipy ze hry. Ve hře se může objevit kapitán Price

Zdroj: ilutrační foto, Activision
13. 8. 2021
Název: Call of Duty: Vanguard Vývojář: , , Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 5. 11. 2021

Včerejší dopoledne se neslo ve znamení prvních konkrétních informací o Call of Duty. Ačkoliv promo obrázky, logo a potvrzení názvu Call of Duty: Vanguard nepřišlo přímo od vývojářů, v průběhu uplynulého dne s informacemi už všechna média nakládala jako se zcela autentickými a pravděpodobně tedy není důvod nadále zachovávat obezřetnost. Nový díl, za kterým stojí studio Sledgehammer Games, bude zasazen do druhé světové války, jak se už dlouhé měsíce předpokládalo, podíváme se v něm do Evropy i Tichomoří, těšit se můžeme na otevřenou betu, minimálně trojici operátorů nebo divoké skiny na zbraně. A pokud jste měli až dosud mírné pochyby, i ty už můžete odložit stranou – vývojáři spolu se zástupci Activisionu se totiž rozhodli zareagovat na čtvrteční únik a sami už začali na hru lákat prostřednictvím krátkých videí.

První z nich se objevilo přímo na oficiálních účtech série Call of Duty – Activision si ze včerejších událostí dělá legraci a v krátkém klipu, v němž je možné spatřit hořící evropské město, nešetří nápisy „úniky“ a „spekulace“. Na svůj vlastní tweet pak administrátor účtu reaguje trochu nečekaně sprostě: „A do pr*ele, moment,“ což se nesetkalo se stoprocentním pochopením, leč i na kritické komentáře s žádostmi o smazání reaguje admin negativně. Svou troškou přispěl i účet vývojářů ze studia Sledgehammer Games, který reagoval vtípkem o nezastavitelném úniku vody pomocí memu z reklamy na lepící pásku, což fanoušci ocenili, ale v podstatě obratem začali žádat, ať už se vývojáři konečně odhodlají k oznámení a odpoví tak na palčivé otázky oficiální cestou. V tomto ohledu si ale budeme muset zřejmě počkat až na konec příštího týdne – tedy konkrétně čtvrtek 19. srpna – na kdy odhalení prorokují insideři, včetně Toma Hendersona, který opakovaně přinášel věrohodné informace nejen o Call of Duty, ale také o Battlefieldu.

Pozornost se nicméně rychle stočila k prvnímu skutečnému teaseru, který začali sdílet influenceři z řad streamerů a YouTuberů. Jedním z nich byl například Jon „MrDalekJD“ Hutchinson, který krátký klip obdržel od vývojářů Call of Duty. Na videu, které už sesbíralo na Twitteru přs 130 tisíc zhlédnutí, je zachycena západní fronta, jak uvádí Hutchinson, a z několika rychlých záběrů lze přeci jen vyčíst hrstku drobností. V první řadě to může být název městečka Merville ve Francii, kde během 6. června 1944 proběhl útok na německé bunkry ostřelující pláž Sword. Na ní se vylodili Britové, s čímž je propojen další odkaz, a sice emblém speciální jednotky Task Force 141. Pokud jste zběhlí v loru Call of Duty, pak už vám asi došlo, že jejím příslušníkem byla i první iterace kapitána Price, a je tudíž pravděpodobné, že jej ve hře uvidíme. Co se týče zbraní, zaujmout vás může britský samopal Sten a také německý ruční granát. Na záběrech se objevuje také pobořená cedule s nápisem Achtung! a rovněž jméno neznámého seržanta Kingsleyho.

Videa výše se pak propojují s materiály ze včerejška a v nadcházejících dnech budeme sledovat, co dalšího se objeví. Očekávat můžeme spekulovaný event v battle royale režimu Warzone, který má být s Call of Duty: Vanguard provázán těsněji a pravděpodobně i rychleji, než jak se stalo v případě Black Ops Cold War, ale ani na tomto místě stále neoperujeme s potvrzenými informacemi. Vzhledem k tomu, že vývojáři začali sami vypouštět teasery bychom se však nedivili, kdyby k odhalení nakonec došlo dřív než ve čtvrtek, nezbývá ale nic jiného než čekat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru