Po Vašutovi se do rolí v remaku Mafie vrací i další herci

Stejným hlasem promluví Paulie, Sam, Frank i detektiv Norman. Změnám se ale hra nevyhne

Zdroj: 2K Games
20. 7. 2020
Název hry: Mafia: Definitive Edition Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 9. 2020 Platformy: , , Žánr:

Téměř měsíc už uplynul od potvrzení, že se do role hlavního hrdiny Tommyho Angela vrací v remaku Mafie herec Marek Vašut. Z nejrůznějších náznaků a informací od dalších dabérů jsme nicméně tušili, že nebude jediným členem původní sestavy, kdo se na očekávané hře podílí, finální potvrzení ale přichází až nyní. Vývojáři prostřednictvím nového blogového příspěvku na oficiálních stránkách hry, který se tentokrát věnuje vedlejším postavám, zveřejňují další jména a téměř u všech nastává shoda. Víme, že stejným hlasem jako před osmnácti lety promluví Tommyho parťáci Paulie a Sam, stejně jako Frank nebo detektiv Norman. Změna nicméně přichází u Sáry, kterou v původní hře dabovala Linda Rybová a u obou mafiánských bossů. V případě Antonína Molčíka, který svůj hlas propůjčil Donu Salierimu, o tom bohužel rozhodlo hercovo úmrtí, Milan Bouška se pak do role Morella nevrátí z blíže neuvedených důvodů.

Potvrzení herci ve vedlejších rolích

  • Sam: Luděk Čtvrtlík
  • Paulie: Petr Rychlý
  • Don Salieri: Marcel Vašinka
  • Sára: Lucie Pernetová
  • Frank: Dalimil Klapka
  • Don Morello: Ludvík Král
  • Detektiv Norman: Alexej Pyško

„Nabídnout vám lepší pohled na vedlejší postavy je klíčovou složkou dodatečného kontextu, který hlouběji vykresluje lidi v Tommyho životě, aby jeho příběh působil realističtěji,“ říkají vývojáři z Hangar 13 ve zmiňovaném článku. „Celkově jsme chtěli zachovat ducha příběhu a postav, ale zároveň je více rozvinout, kde to bylo možné,“ dodává pak šéf studia Haden Blackman. Jako příklad zmiňuje postavu Paulieho, kterému podle jeho slov nechyběl v původní hře smysl pro humor, i když byl příslovečnou neřízenou střelou. To všechno prý vývojáři zachovali, využili však nově vzniklou možnost, aby dodali Paulieho charakteru hloubku a lépe vysvětlili některé události, které přijdou v pozdější fázi hry. Stejný přístup uplatňují vývojáři u všech ostatních vedlejších postav, i když Blackman poněkolikáté zmiňuje, že tou nejdůležitější bude Sára.

Místo Lindy Rybové bude Sáru dabovat Lucie Pernetová, která ztvárnila několik menších rolí v seriálech Ohnivý kuře či Život a doba soudce A. K., případně propůjčila hlas mnoha postavám v necelé třicítce filmů.

„Jde o nejvlivnější osobu v Tommyho životě a má v remaku Mafie rozšířenou roli. V originálu je Sára předmětem Tommyho milostného zájmu, ale moc času na obrazovce nestráví,“ vysvětluje šéf studia problém, který musel jeho tým vyřešit. „Z původní hry jsme věděli, že je Sára dcera barmana Luigiho, takže nám dávalo smysl, aby pomáhala kolem baru. Díky tomu ji můžeme představit dřív a ukázat, že do určité míry chápe, co Tommy dělá,“ dodává Blackman. Místo Lindy Rybové však bude Sáru dabovat Lucie Pernetová, která ztvárnila několik menších rolí v seriálech Ohnivý kuře či Život a doba soudce A. K., případně propůjčila hlas mnoha postavám v necelé třicítce filmů a hlasem si „zahrála“ i ve videohře Hidden Agenda. A jak už bylo řečeno v úvodu, změny nastanou i při obsazení Dona Salieriho a Dona Morella, které nadabují Marcel Vašinka a Ludvík Král. Oba se podepsali pod desítky rolí ve známých filmech, prvního můžete znát například jako Apollo Creeda z Rockyho, druhého pro změnu jako Toma Zareka z Battlestar Galacticy.

Co se dále týče mafiánských bossů, vývojáři chtějí více akcentovat, že se schyluje k válce. „Existuje jen velmi málo scén, kde Salieri neodkazuje na spor s Morellem, a co je možná důležitjěší, naznačuje jejich bývalé přátelství a současně i dlouhodobou rivalitu,“ vysvětluje Haden Blackman. Chce také, aby hráč lépe pochopil rozsáhlý vliv mafie a události, které mají dopad na zbytek časové osy celé mafiánské trilogie. Blackman tím naznačuje, že jednou z věcí, která remake rozšíří, budou i skryté příběhy, týkající se postav, událostí a míst, které v tomto díle ještě nejsou zcela vykreslené, ale díky nově přidaným detailům si prý hráči uvědomí, že svět existoval ještě před Tommym a bude existovat i po něm. Dá se tedy očekávat znovu revidovaná závěrečná scéna a kdo ví, kolik dalších easter-eggů a nenápadných pomrknutí.

Zbytek článku pak pojednává o natáčení anglického dabingu, chemii mezi herci, kteří postavy ztvárnili nejen hlasem, ale i svým obličejem a v neposlední řadě také o obyvatelích Lost Heaven. I tentokrát zaplní ulice a dají vám najevo, když se k nim nebudete chovat ohleduplně. A ačkoliv v originále budou zaznívat typické hlášky z 30. let 20. století, podléhající rovněž chicagskému slangu, už teď se těšíme na zuřivé výkřiky a nadávky v češtině, které mezi hráči zlidověli stejně jako koktání mechanika Ralpha. Jen pro pořádek ještě připomínáme, že už pozítří odpoledne budeme moci sledovat první gameplay ukázku, ke které si ve středu povíme trochu víc.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru