Horizon (MMO), Sony Interactive Entertainment, Po spekulacích o Horizonu oznamují Sony a NCSoft partnerství

Po spekulacích o Horizonu mají Sony a NCSoft partnerství

Před rokem se řešilo, že firmy spolupracují na MMO ze světa Horizonu. Teď se část potvrdila

Zdroj: Sony
29. 11. 2023

Společnost Sony Interactive Entertainment oficiálně oznámila uzavření strategického partnerství s jihokorejskou firmou NCSoft. Spolupracovat mají v různých oblastech včetně mobilů. Obě společnosti zkoumají potenciální příležitosti, aby zužitkovaly technologické zázemí NCSoftu a postavení SIE v oblasti zábavy. Obě strany si podle očekávání dohodu pochvalují a konkrétně šéf SIE Jim Ryan říká, že partnerství s NCSoftem pomůže Sony rozšířit se nad rámec konzolí a oslovit větší publikum. Obě firmy podle něj sdílejí podobnou vizi ve vytváření působivých zážitků a společně mohou pracovat na dalším posouvání herních hranic.

Jihokorejský NCSoft má velké zkušenosti s MMO a do jeho portfolia spadají mnohé úspěšné značky jako Lineage nebo Guild Wars. A to je ostatně také důvod, proč oficiálnímu oznámení věnují velkou pozornost fanoušci Horizonu. Už loni v listopadu, shodou okolností skoro přesně před rokem, totiž přišel jihokorejský web MTN se zprávou, že se Sony spojila s NCSoftem za účelem vývoje MMO Horizon. NCSoft tehdy nabíral lidi na titul s pracovním označením Projekt H. Firmy Sony a NCSoft se tehdy odmítly ke spekulacím blíž vyjádřit.

Magazín VGC ale ze svých zdrojů referoval, že v Guerrilla Games skutečně mají zájem o nějaký multiplayer v rámci Horizonu. Sami dokonce nabírali lidi se zkušenostmi z on-line her. Nebylo jen jasné, zda se náhodou nejedná o dva různé projekty – třeba jeden víc zaměřený na klasický multiplayer například pro dva a druhý spíš MMO. Podle zdrojů magazínu VGC měla Guerilla chystat nějaký spin-off zaměřený na kooperaci, kterou přitom vývojáři původně zvažovali už pro první a následně i druhý díl.

Skutečnost, že se rok staré zprávy o partnerství Sony a NCSoftu potvrdily, je sama o sobě důvodem myslet si, že pravdivé mohou být i informace stran Horizonu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru