Po dvou letech končí aplikace Facebook Gaming

Streamy bude možné sledovat i nadále. Platforma neuspěla proti Twitchi a YouTube

Zdroj: Meta
30. 8. 2022

Společnost Meta už v průběhu minulého víkendu oznámila, že na konci října ukončí provoz mobilní aplikace Facebook Gaming, která byla centrem stejnojmenné platformy od roku 2020. Hlavním smyslem bylo sdružit na jednom místě herní přenosy streamované na Facebook a nabídnout tvůrcům obsahu i samotným divákům alternativu Twitche nebo YouTube. Plán ale byl zřejmě mnohem ambicióznější, než nakolik se nakonec prokázalo a Meta přichází s důležitým rozhodnutím.

Co je nicméně důležité zdůraznit, služba Facebook Gaming nekončí, jde pouze o aplikaci, pro iOS a Android. Herní streamy budou i nadále dostupné, i když popisovaný krok jasně symbolizuje, že Meta už očividně s ničím velkým na tomto poli nepočítá. „Chceme vyjádřit naše vřelé poděkování vám všem za to, co jste učinili pro vybudování téhle skvělé komunity hráčů a fanoušků,“ zní část dnešního vzkazu ze sociálních sítí. „Navzdory této zprávě se naše mise za spojováním hráčů, fanoušků a tvůrců v ničem nemění,“ dodává pak Meta.

Aplikaci nebude možné stáhnout po 28. říjnu, nicméně si každý může stáhnout své údaje o vyhledávání. S Facebook Gaming se pak v minulosti pojilo poměrně velké utrácení ze strany Facebooku, když se společnost snažila zajistit slavné streamery a přilákat tak diváky. Nakonec se ale meta i skrze akvizici společnosti Oculus VR přeorientovala na segment virtuální reality a metaverse, pro který už zřejmě ryze herní aplikaci nepotřebuje.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru