Dead Space (remake), Electronic Arts, Po 8 letech byl aktualizován YouTube série Dead Space

Po 8 letech byl aktualizován YouTube série Dead Space

Spekulace o možném oznámení nové hry sílí. Nejčastěji se zmiňuje reimaginace celé značky

Zdroj: Electronic Arts
1. 7. 2021
Název: Dead Space (remake) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 27. 1. 2023

Už přibližně dva týdny se poměrně nahlas mluví o tom, že Electronic Arts v brzké době představí novou hru ze série Dead Space. Jeden z prvních, kdo na ni v poslední době poukázal, byl novinář Jeff Grubb, který zároveň přidal poznámku, že pokračování slavného hororu vzniká ve studiu EA Motive. Následně přišly informace Eurogameru, který Grubbovo tvrzení potvrdil a posléze se přidal i web Gematsu, šířící informace nikoliv o čtvrtém díle, ale o možné reimaginaci celé značky. Očekávání teď zvyšuje i fakt, že byl po více než osmi letech aktualizován oficiální účet série na YouTube, který měl ještě včera v profilovém obrázku logo Dead Space 3. To by ovšem nekonvenovalo s předpokládanými plány, a tak je novým obrázkem jen obecné logo série bez číslovky.

Na změnu poukázal fanoušek Jack na Twitteru, který přidal i porovnávací obrázky, jak vypadala úvodní stránka předevčírem, a jak včera v noci. Sami si pak můžete potvrdit, že nová fotka profilu na YouTube skutečně odpovídá, a když už tam budete, můžete také zjistit, že se poslední nahrané video týká DLC Awakened pro třetí díl, které bylo zveřejněno 7. března 2013. Zarazit by vás rovněž mohlo, že pod žádným videem nejsou zveřejněny žádné komentáře, podle našeho pátrání přes webový archiv jsme ale došli k závěru, že komentovat nešlo například už v roce 2017, takže odepření této možnosti zřejmě s aktuálními spekulacemi nijak nesouvisí.

Vyjasnění téhle záhady by mohlo přijít už 22. července, na kdy chystá Electronic Arts svoji prezentaci EA Play Live. Ta se navzdory očekávání neuskutečnila v průběhu veletrhu E3 – byť už několik let nebývá přímou součástí hlavní části programu – ale na druhou stranu alespoň vyplní možná až příliš klidné léto. Možné ovšem je, že pokud se návrat Dead Space skutečně chystá, vlastní odhalení přijde několik dní před chystanou konferencí, na které hráči uvidí víc. Jde o obvyklý postup většiny vydavatelů, takže už s největší pravděpodobností nebudeme muset čekat příliš dlouho. V závěru pak můžeme už jen pro kontext připomenout, že poslední díl vyšel ve zmiňovaném roce 2013 a už o tři roky později skončila také éra studia Visceral Games, které mělo Dead Space na starosti. Pokud jsou pravdivé informace o tom, že nová hra vzniká v EA Motive, pak by mohla zpráva souviset i s odchodem game directora Erica Baptizata z Ubisoftu, který zakotvil právě v tomto studiu Electronic Arts a může být za hru zodpovědný.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru