Po 5letém vývoji vychází fanouškovský epilog Zaklínače

Modifikace pro druhý díl uzavře všechny dějové linky. Český překlad zajistil Filip Ženíšek

Zdroj: The Witcher: Farewell of the White Wolf
27. 10. 2020

Zaklínačská sága od vývojářů z CD Projektu RED završila trilogii jedním z nejlepších RPG historie, a i když je nanejvýš pravděpodobné, že dobrodružství bude pokračovat, hráči na něj mohou vzhledem k Cyberpunku 2077 a smělým plánům ohledně multiplayeru čekat dlouhé roky. Na druhou stranu se tím ale otevírá prostor pro komunitu a plejádu modifikací, které pro jednotlivé díly série pravidelně vznikají. Ne vždy se ale můžeme bavit o něčem doopravdy komplexním, s vlastním příběhem či více propracovanou vizí, a proto jsme potěšení, že ke svému vydání dospěla modifikace Farewell of the White Wolf. Jde o kompletní konverzi Zaklínače 2, která pod dohledem Konrada Chlasty, Kamila Leniarta a Patryka Adamkiewicze začala vznikat už v červenci 2015, když dávala zmiňovaná trojice dohromady první stránky scénáře. Pod rukama se jim pak začala rodit jedna z nejambicióznějších modifikací za poslední dobu, která chce ukončit celou trilogii a uzavřít všechny volné konce příběhových vláken. Co víc, modifikace je coby Zaklínač: Bílý vlk odchází dostupná také v češtině, o kterou se postaral Filip Ženíšek a Adam Hudec.

„Požehnání Bílého vlka je závěrečná část příběhu z knižní a herní série Zaklínač vytvořená v enginu druhého dílu. Vypráví o svatbě Geralta z Rivie a Yennefer z Vengerbergu, dvou osudem spojených lidí, kteří konečně našli mír,“ říkají autoři modifikaci o příběhu. Na hráče pak čekají tři dny dobrodružství, během kterých narazí na nejbližší přátele obou zmiňovaných postav a stanou tváří v tvář nečekaným úkolům, zajímavým příběhům i více než jedné romantické chvíli. Jak už bylo řečeno v úvodu, jedná se o konverzi druhého dílu a nutno autorům vysmeknout poklonu, jak blízko se k podobě závěrečného dílu trilogie dostali. Ostatně, změnám v podobě modifikace ve verzi z roku 2018 a 2020 věnovali samostatné video, na kterém můžete postup prací docenit ještě víc. Samozřejmostí pak bylo použití některých modelů napříč jednotlivými díly, zejména pro Ciri a Yennefer, které ve druhém dílu nebyly. Bohužel, fanouškovský původ modifikace na rozdíl od vynikající grafiky připomíná absentující dabing, který je podle některých ohlasů na portále Nexus Mods nepříjemnou ztrátou. Autoři ale vysvětlili, že neměli neomezený rozpočet a stejně jako v případě drobných technických problémů doufají, že k nim budou hráči shovívaví.

Co se týče českého překladu, Filip Ženíšek nám prozradil, že ho autoři modifikace oslovili v dubnu 2018 a od té doby vždy nárazově překládal jednotlivé části s ohledem na celkový vývoj přídavku. „Postupně ten mod vylepšovali a rozšiřovali, přidávali tam i celé nové dějové linky a vedlejší příběhy, takže i textů postupně přibývalo,“ říká překladatel a dodává, že největší část překladu vznikla loni, zatímco letos se už všechny texty jen ladily a přepisovaly. Zajímavá je nicméně informace o rozsahu, který měl původně odpovídat velikosti rozšíření Srdce z kamene pro Zaklíanče 3. „Myslím, že tohle množství jsme potom překročili, takže hrubým odhadem to bude mít asi kolem 130 normostran,“ prozrazuje Ženíšek. Připomíná také, že i pro něj šlo o nekomerční projekt, takže počet normostran neřešil, nedokázal ale jednoduše odmítnout příležitost vrátit se prostřednictvím své práce zpět do světa Zaklínače.

Pokud vás modifikace zaujala, veškerý obsah najdete zabalený do kompaktního 5,8 GB velkého balíčku s vlastním instalátorem na portálu Nexus Mods. Ještě před několika hodinami instalace nefungovala úplně korektně, ale aktuální verze 1.1 by už měla fungovat a nabízí i možnost opětovného odinstalování, budete-li chtít hrát základní verzi Zaklínače 2. Autoři modifikace zároveň upozorňují, že problémy mohou nastat v případě, máte-li větší množství uložených pozic a doporučují, abyste je zálohovali a z příslušné složky smazali.

Zdroj: The Witcher: Farewell of the White Wolf

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru