Red Dead Redemption 2, Rockstar Games, Po 15 letech se našla ztracená lucemburská princezna!

Po 15 letech se našla ztracená lucemburská princezna!

Jedna ze záhad Red Dead Redemption 2 byla vyřešena, Isabeau Zinsmeister je živá a zdravá

11. 11. 2019
Název: Red Dead Redemption 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 26. 10. 2018

Už spoustu let se vývojáři z Rockstaru baví tím, že do svých her vedle zajímavých postav či příběhů umisťují také nejrůznější vodítka ke skutečným i zcela neexistujícím záhadám. Právě ona nemožnost rozlišit, co přesně některý z náznaků znamená, však funguje jako magnet a hráči jsou schopní měsíce debatovat nad něčím, co ve hře vlastně vůbec nemusí být. Na mysli máme samozřejmě legendární záležitosti ze série GTA jako jsou sněžní mužové, duchové z bažin či záhady na hoře Mt. Chilliad, vytáhnout ale můžeme i Red Dead Redemption, konkrétně pak aktuální druhý díl. O kosterních pozůstatcích obrů nebo náznacích přítomnosti zombie jste už pravděpodobně slyšeli, jedna ze starších záhad ale vypráví o pohřešované lucemburské princezně, kterou se s vydáním Red Dead Redemption 2 na PC konečně podařilo vypátrat. A možná vás překvapí, že je Isabeau Katharina Zinsmeister – známá v komunitě spíše jako „případ IKZ“ – živá a zdravá.

Ještě než se do rozplétání záhady pustíme, je nejprve nutné vysvětlit, kde se fascinace princeznou vlastně vzala. Na tomto místě samozřejmě přichází jako první lidé z Rockstaru, kteří do saloonu Old Light v obchodním středisku Van Horn umístili plakát s pohřešovanou osobou. Tou je již zmiňovaná 5letá princeznička Isabeau, která v roce 1884 cestovala se svoji rodinou z Lucemburska do Spojených států a ztratila se během lovecké výpravy. Jediné, co po ní ve hře zbylo, je plakát s vypsanou odměnou 100 dolarů za její nalezení, kufr s iniciály, kolem kterého je umístěno několik panenek a krátký článek v plátku New Hanover Gazette. Podle něj mohla být princezna unesena, ovšem s přihlédnutím k tomu, že se nikdo neozval s žádostí o výkupné, bylo pravděpodobnější uvažovat o zabití divou zvěří. „Zmizení princezny způsobilo královské rodině Lucemburska obrovské trauma, zejména pak bratrovi Isabeau, který se neúnavně snaží mezi americkým lidem najít jakékoliv informace,“ píše se ve článku. Podstatné je ovšem dodat, že pohledem příběhu Arthura Morgana uběhlo od incidentu dlouhých 15 let a hráči, byť se snažili najít kohokoliv, kdo by odpovídal popisu princezny – tedy blond vlasy a znaménka na pravé ruce a levé tváři – už hledání pomalu vzdávali.

Bez ohledu na to je ale komunita na Redditu přesvědčená, že Rockstar měl s Isabeau větší plány, když má její model zpracované animace i přes to, že jinak než trainerem se do hry dostat nedá.

Pak ale přišlo vydání zmiňované PC verze, do které lze v porovnání s konzolovou mnohem jednodušeji proniknout a vedle editoru uložených pozic se objevují trainery, umožňující přepnout hratelnou postavu na jakýkoliv model dostupný ve hře. K překvapení hráče s přezdívkou DaniMoz se pak jeden z modelů nazývá CS_PrincessIsabeau a skutečně jde o dospělou ženu, které by mohlo být kolem 20 let. Má navíc mateřské znaménko na pravé ruce i tváři, byť tady popis úplně nesedí, vzhledem k tomu, že zmizelá 5letá princezna měla mít druhou pihu vlevo, nikoliv vpravo. Bez ohledu na to je ale komunita na Redditu přesvědčená, že Rockstar měl (anebo stále má?) s Isabeau větší plány, když má její model zpracované animace i přes to, že jinak než trainerem se do hry dostat nedá. Sám DaniMoz si pak také všiml, že Isabeau vzala do ruky knihu, když s ní cestoval vlakem, což se mu údajně s Arthurem nikdy nestalo, na tomto místě ale může jít jen o běžnou animaci, kterou mají v sestavě ostatní cestující NPC a nemusí nic znamenat.

DaniMoz se nicméně pustil do dalšího zkoumání seznamu dostupných postav a našel další možný odkaz na Isabeau v modelu „U_M_M_story_PRINCESS_01“. K jeho zklamání je ale touto „princeznou“ jen muž s knírkem a pistolí, který se ve hře skutečně nachází, a pokud na něj v Elysian Pool narazíte, o princezně vám poví. Zbytek seznamu už žádný odkaz nenabízí, a tak je vlastně objevení princezny jen součástí záhady, která ke svému úplnému vyřešení ještě nedospěla. Je totiž stále otázkou, co tím přesně vývojáři zamýšleli, zda jde o obsah, který se z nějakého důvodu do hry nedostal, nebo šlo o přípravu na nějaké budoucí rozšíření. Nám se ale beztak nejvíc zamlouvá teorie jednoho z hráčů na Redditu, který vznesl tu nejzásadnější otázkou, díky které zcela určitě rozjede novou vlnu pátrání: „Zvážil někdo z vás, že aby se ve hře nacházela princeznina mrtvola, je potřeba, aby existoval její model?“ Jistě, znamenalo by to, že princezna přežila, zestárla a ve světě Red Dead Redemption 2 našla své místo, ale vidina toho, že se někde nachází její hrob, je pro hledače záhad hodně přitažlivá, takže zbytek už necháme na vás…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru