Po 15 letech je Beyond Good and Evil 2 stále roky daleko

Tom Henderson viděl hru v akci. Je prý rozpracovanější než v roce 2018 a postrádá vedení

Zdroj: Ubisoft
12. 8. 2022
Název hry: Beyond Good & Evil 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

V nedávné době jsme hned dvakrát po sobě dostali malé střípky informací o “prokletém” projektu Beyond Good and Evil 2 od Ubisoftu. Tom Henderson přinesl neoficiální zprávu, že se schyluje k externímu testování a později k nám dokonce dorazila taková polooficiální novinka, že má hra novou vedoucí scenáristku, kterou se stala Sarah Arellano. I to bylo samo o sobě trochu zneklidňující, že titul potřeboval dosadit v tuto chvíli někoho do tak důležité funkce. A navíc to působilo, že na hře zbývá ještě spousta práce.

To teď insider Tom Henderson v novém článku na magazínu eXputer potvrzuje. Beyond Good and Evil 2 podle něj žije, ale je vzdálen ještě několik let. Dva zdroje měly Hendersonovi poskytnout obrázky a videa ze hry pod podmínkou, že je nezveřejní. Insider na základě těchto materiálů soudí, že hra je na první pohled mnohem víc rozpracovaná, než jak působila na záběrech od Ubisoftu z prosince 2018. Znamená to podle něj, že byla od zveřejnění videa opět přepracována.

Ve hře bude možné vytvořit si vlastní postavu. Henderson popisuje, že jedna z takových postav vypadala jako žralok a další zase jako panda. Základní varianty postav pak jde dále upravovat v dalších drobnostech. Podle zdrojů Hendersona titul stále působí jako něco, co je vzdálené několik let. Současně má ale postrádat směr či vedení. Další zdroj si zase stěžoval na to, že během hry pořádně člověk neví, co má dělat.

Všechny zmíněné postřehy tak trochu zapadají do celkové skládačky. Hra našla novou hlavní scenáristku, což naznačuje, že příběh stále není hotový. Projekt od roku 2020 nevede ani jeho původní autor Michel Ancel, ačkoli on i lidé z Ubisoft tvrdili, že už nějakou dobu předtím se na projektu přímo nepodílel a že předal svou vizi a jeho dalších zásahů už nebylo zapotřebí. Tomu bychom ale spíš věřili, pokud by hra dávno vyšla. Po takové době a s datem vydání v nedohlednu jen těžko může stále vypadat tak, jak ji původně Ancel navrhl.

Henderson naznačuje, že by za odklady mohlo stát také omezení autorů starými konzolemi, kterých se potenciálně chtěli zbavit.

Samotný Henderson na základě spatřených videí říká, že je jasné, že Beyond Good and Evil 2 vyjde až za několik let. Ale co to je u projektu, o kterém se mluví od roku 2007… Henderson připomíná, že Ubisoft na září plánuje vlastní akci, ale není jasné, zda tu titul uvidíme. Nedávné externí testy mohou podle něj naznačovat, že se tým chystá na nějaké nové odhalení, ale neslyšel k tomu žádné další spekulace. Henderson naznačuje, že by za odklady mohlo stát také omezení autorů starými konzolemi, kterých se potenciálně chtěli zbavit.

Jak už bylo řečeno, Michel Ancel od projektu odešel, podobně jako od své další hry Wild, a titul formálně oznámený na E3 v roce 2017 jsme neviděli už několik let. Nehledě na to, že pracovat se na něm začalo minimálně už o deset let dříve a projekt byl opakovaně restartován. Ubisoft naposledy ukázal Beyond Good and Evil 2 v roce 2018. Od té doby se jeho autoři přihlásili jen sporadicky, aby uklidnili fanoušky, že “vše je v pořádku”. Většinou se tak stalo poté, co se objevily nějaké důvody pochybovat o kondici projektu.

O pokračování Beyond Good & Evil z roku 2003 se spekulovalo už od roku 2007. Samotný Ubisoft na něj začal lákat o rok později, ale oficiálně se hra představila až v roce 2017. Kromě oficiálních materiálů na internet opakovaně prosáklo několik uniklých videí a obrázků, které naznačují, že ještě před svým odhalením se koncepce několikrát změnila.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru