PlayStation VR2 vyjde začátkem roku 2023

Sony oficiálně potvrdila plánovaný termín. Kdy uvidíme zařízení naživo se zatím neví

Zdroj: Sony
23. 8. 2022

V průběhu uplynulé noci začala společnost Sony lákat na uvedení očekávaného headsetu PlayStation VR2, který byl sice podrobně představen, ale dosud jsme mohli pouze odhadovat, kdy se jej skutečně dočkáme. O první náznak se postarala francouzská pobočka PlayStationu, která začala na sociálních sítích uvádět začátek roku 2023 už minutu po půlnoci, později se k ní ale přidaly i další pobočky a z něčeho, co se zdálo být na krátkou chvíli jako nechtěný únik, se stalo oficiální potvrzení. Na druhou stranu, Sony si stále nechává otevřená zadní vrátka, protože onen začátek roku může být v podstatě kdykoliv od ledna do, dejme tomu, dubna.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený PlayStation (@playstation)

Zpráva od Sony nemá v podstatě žádný další obsah – spokojit se musíme s obrázkem headsetu, jeho logem a několikrát zopakovanou informací o plánovaném termínu uvedení. S přihlédnutím k tomu, jak zajímavě se ale celý headset tváří, zaujalo sdělení v podstatě obratem sta tisíce lidí, kteří reagují veskrze pozitivně. Samozřejmě zaznívají i jízlivé dotazy, jestli začátkem roku 2023 bude dostupná také konzole PlayStation 5, ale nutno připustit, že se situace pomalu lepší a získat konzoli už není během na tak dlouhou trať, jako tomu bylo před rokem. Podstatnější dotazy tak mířily směrem k cenovce, kterou stále neznáme a bude nepochybně hrát rozhodující roli v tom, jak rychle se dokáže PS VR2 etablovat. Technologií má v sobě nový headset ale poměrně mnoho a nebyli bychom překvapení, kdyby se cena vyšplhala až k cenovce samotné konzole.

Co se týče headsetu jako takového, věnovali jsme se mu na stránkách Vortexu opakovaně a velmi podrobně. Připomínáme, že zařízení bude disponovat dvěma OLED displeji s rozlišením 4K, podporou HDR či obnovovací frekvencí 90 a 120 Hz pro co nejplynulejší chod. Zorné pole bude nastaveno na 110° a zpracování obrazu bude dále podléhat technologii trackování očí. Zařízení nebude vyžadovat žádnou externí kameru a ke konzoli se připojí jediným kabelem. Zároveň platí, že se můžete těšit na haptickou odezvu kolem hlavy a plnou podporu funkcí ovladače DualSense ve dvojici menších ovladačů nazvaných jednoduše Sense. To znamená haptická odezva v rukou i adaptivní triggery pro konkrétní použití v jednotlivých titulech. Jednou z vlajkových lodí ve smyslu samotných her pak má být Horizon: Call of the Mountain, ale na zařízení už vzniká celá řada dalších titulů i od 3rd party vývojářů a není na místě příliš se strachovat, že nebude co hrát.

Teď už jen opravdu tu samotnou cenu a třeba příležitost si headset konečně vyzkoušet!

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru