PlayStation Store už upozorňuje na českou lokalizaci

V budoucnu bychom neměli být na pochybách, zda hra nabízí češtinu. Jiné funkce ale chybí

Zdroj: Vortex
23. 10. 2020

Hráči už konečně mohou hromadně začít zkoumat modernizovaný PlayStation Store, po němž bude následovat update mobilní aplikace. Pro oba ale platí, že už v jejich nabídce nenajdete hry pro PSP, PS Vitu a PS3. Ty budou dostupné jen z daných zařízení. Nejde o jedinou podobnou věc. PS Store umí nějaké nové věci, o jiné funkce ale minimálně dočasně přišel, jak naznačovaly už první ohlasy, které jsme vám tlumočili tento týden.

Schází informace, jak je hra velká, a opravdu není možné šikovně filtrovat a třídit obsah na základě různých parametrů vyjma klasického vyhledávání podle názvu.

V profilech her skutečně chybějí screenshoty a videa. U některých her je poměrně obtížné rozlišit, jak se liší jednotlivé edice, namátkou u NHL 21, které nabízí tři verze, ale v profilu titulu rozdíly nijak neakcentuje. Schází informace, jak je hra velká, a opravdu není možné šikovně filtrovat a třídit obsah na základě různých parametrů vyjma klasického vyhledávání podle názvu. Seznam přání byste rovněž hledali v nabídce marně. Bylo by také fajn, kdyby se u hry zobrazovala DLC.

Na druhé straně se ale PS Store naučil i něco, po čem tuzemští hráči dlouhá léta volali. I když stále není k dispozici v českém jazyce, konečně indikuje, zda daná hra nabízí lokalizaci. Na češtinu tak láká třeba zmíněné NHL 21 nebo Mafia: Definitivní edice. U jiných titulů ale tato zmínka stále chybí. Namátkou u Immortals Fenyx Rising nebo u Sackboy: A Big Adventure. V obou případech už přitom byla oficiálně potvrzena.

Hry pro PS5 budou dražší

Pozornost ale zasluhuje rovněž knihovna chystaných titulů pro PlayStation 5. Jak jsme opakovaně upozorňovali, jejich ceny jsou opět o něco vyšší. Neplatí to jen pro hry od Sony, ale třeba 2119 korun zaplatíte za Godfall, 1899 korun za NBA 2K21. Hry od Ubisoftu už také pár měsíců stojí 1949 korun v digitální verzi a základní edici.

Přístup samozřejmě máte i přes web k různým předplatným, slevám a akčním nabídkám nebo kolekcím. Podobnou proměnou už před pár dny prošla také webová knihovna her. Znovu je třeba zdůraznit, že všechny chybějící funkce PlayStation Storu může Sony doplnit.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru