PlayStation příští týden odstřihne Twitter

PlayStation příští týden odstřihne Twitter

Integrace sociální sítě končí, z konzole již nebude možné sdílet ani prohlížet snímky a videa

Zdroj: X / Sony / koláž, Vortex
7. 11. 2023

Společnost Sony se rozhodla od příštího týdne ukončit integraci sociální sítě Twitter, případně X, v systémech konzolí PlayStation 4 a PlayStation 5. Někteří hráči o tom byli včera informováni prostřednictvím oznámení přímo v konzoli a samozřejmě také na oficiálních stránkách. Propojení se sociálními sítěmi sloužilo především ke snadnému sdílení obsahu, které už teď takto napřímo nebude možné. Sony se s Twitterem rozloučí v pondělí 13. listopadu.

„Od 13. listopadu 2023 již nebude na konzolích PlayStation 5 a PlayStation 4 fungovat integrace s platformou X (dříve Twitter),“ stojí nově na české mutaci oficiálních stránek PlayStationu v sekci důležitých upozornění. „To zahrnuje možnost zobrazit jakýkoli obsah zveřejněný v platformě X na konzoli PS5/PS4 a možnost zveřejňovat a prohlížet obsah, trofeje a další aktivity související s hraním her v platformě X přímo z konzole PS5/PS4 (nebo za tímto účelem propojit účet X). Podrobnosti o sdílení záznamů z hraní z konzole PS5 najdeš tady a z konzole PS4 tady,“ doplňuje nové oznámení o ukončení integrace platformy X společně s odkazy. Tentýž text se objevil i přímo na konzoli PlayStation 5, jak ukazuje snímek od uživatele Wario64. Twitter (X) tak následuje Facebook, který o integraci přišel ještě v době konzole PlayStation 4, konkrétně 7. října 2019.

Společnost Sony nijak neupřesnila ani blíže nekomentovala toto rozhodnutí, někteří se však domnívají, že by mohlo mít souvislost se změnami ohledně API, které zavedl zkraje letošního roku Elon Musk. Shodou okolností se s tím setkali už v dubnu hráči na Xboxu, když Microsoft odstranil možnost nahrávat na Twitter snímky obrazovky a videa přímo z konzole nebo Game Baru na PC. I nadále však budou mít hráči k dispozici své snímky prostřednictvím aplikace.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru