PlayStation 5 zřejmě umožní měnit postranní panely

Fotky z továrny naznačují snadnou demontáž. Koncept ale může selhat stejně jako u PS4

Zdroj: A9VG.com
28. 7. 2020

Už od představení ovladače DualSense pro konzoli PlayStation 5, které proběhlo na začátku dubna, spekulují hráči o dalších možných barevných variantách. První pohled na samotnou konzoli, který přišel o dva měsíce později, pak tyto diskuze ještě posílil a od té doby vznikla celá řada konceptů od fanoušků, jak by mohl PlayStation 5 vypadat ve speciálních edicích navázaných na konkrétní tituly. Nic oficiálního jsme ale na konto barevných variant od Sony neslyšeli, nepočítáme-li do toho vyhýbavé odpovědi na otázky moderátora Geoffa Keighleyho z nedávného streamu s dojmy ze zmiňovaného DualSensu. Nebo zmínku designéra rozhraní konzole Matta MacLaurina, který v odpovědi jednomu z fanoušků na LinkedInu potvrdil speciální edice i úpravu vzhledu, kterou předchozí generace nenabízely. Nyní ovšem dostáváme možnost podívat se pod ruce čínských techniků, kterým na pracovním stole leží bočnice nové konzole s poměrně jednoduchým systémem uchycení, naznačující jejich snadnou demontáž a případnou výměnu za jinak barevné části.

Trojice fotek se objevila na čínském fóru a9vg včera večer a rozběhla se kolem nich vášnivá debata například na Reseteře nebo pod tweetem insidera s přezdívkou Wario64. Jedni berou fotky jako jasný důkaz, že Sony chystá uvést na trh sadu výměnných bočnic, podobně jako tomu bylo s předními plastovými panely pro Xbox 360, ale také s výměnnými kryty původní revize PlayStationu 4, které však měly jepičí život a neujaly se. Druzí tyto domněnky odmítají a tvrdí, že jde jen o nesestavenou konzoli a úchyty nebudou uživatelsky snadno přístupné. Nutno ovšem poukázat na skutečnost, že například v porovnání s tlustou revizí PS3, která měla rovněž poměrně velký plastový kryt, zde ve spodní části chybí zajišťovací šroub, díky kterému nebylo možné s panelem pohnout. V případě PS5 se navíc piny zdají být poměrně mělké, v těle konzole budou usazené pravděpodobně do gumových objímek a tím pádem by je mohlo být skutečně relativně snadné sejmout.

Nejsme ovšem přesvědčeni, že to automaticky znamená přítomnost barevných panelů na trhu – mnohem realističtější varianta se nám jeví demontáž panelů za účelem údržby či rozšíření interního úložiště, pokud je to v zájmu Sony. Odpověď ale v tuto chvíli neznáme a bylo by předčasné začít spekulovat o něčem, co snímky jednoznačně nedemonstrují. Mnohem užitečnější jsou fotky pro další porovnání velikosti, vzhledem k množství papírů povalujících se kolem. Uživatel Resetery s přezdívkou brokenswiftie přišel s názorným obrázkem, na němž pomocí rozměrů v Číně používaného papíru standardu D4, který je o něco menší než A4, spočítal rozměry bílého postranního panelu na 35,5 cm × 27,3 cm. Pokud by však byla na fotkách pro nás standardní A4, PS5 by mohla mít velikost až 40 cm × 31 cm. Na každý pád se tím ale potvrzuje, že PlayStation 5 bude opravdu velkým kusem hardwaru…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru