PlayStation 5 bude s hráči „komunikovat“ v češtině

Rozhraní konzole se dočká lokalizace. Sony už dříve naznačila, že počítá i s překlady her

Zdroj: Sony
6. 10. 2020

České zastoupení společnosti Sony dnes prostřednictvím sociálních sítí oficiálně potvrdilo, že konzole PlayStation 5 nabídne prostředí v českém jazyce. To je vynikající zpráva pro všechny, kteří za lokalizace v Česku dlouhodobě bojují. Připomínáme přitom, že konzole PS4 i Xbox One (zatím v Insider programu) se českého překladu dočkaly až několik let po uvedení na trh.

„Neustále usilujeme o to, aby si hráči v České republice mohli na naší platformě zahrát co nejvíce her v českém jazyce.“

Otazník se nadále vznáší nad lokalizací konkrétních her pro PS5. V tomto smyslu není zatím Sony o nic sdílnější. Připomeneme ovšem nás článek z poloviny září. Tehdy jsme od české pobočky získali první vyjádření k českým překladům a zdálo se, že Sony s lokalizacemi počítá i do budoucna. “Neustále usilujeme o to, aby si hráči v České republice mohli na naší platformě zahrát co nejvíce her v českém jazyce. To samozřejmě platí i pro PS5 tituly,” uvedl pro Vortex marketing manager PlayStationu Petr Škaloud.

Zajímalo nás, zda se titulků v naší mateřštině dočkají hry jako Spider-Man: Miles Morales, remake Demon’s Souls nebo snad Astro’s Playroom. “Informace o lokalizaci nadcházejících PS5 titulů zveřejníme v nejbližších dnech,” řekl nám Petr Škaloud. Stále přitom věříme, že nás čekají dobré zprávy a Sony by nás nelákala na další informace, pokud by s češtinou nepočítala. S jistotou už víme, že na PS5 vyjde v češtině hra Immortals Fenyx Rising od Ubisoftu. Stejně jako na dalších platformách.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru