Plány na filmovou adaptaci Firewatch znovu ožívají

Vývojáři z Campo Santo našli nového partnera. Ve hře jsou i úvahy nad seriálem

Zdroj: Campo Santo
18. 8. 2020

Vývojáři ze studia Campo Santo se v roce 2016 rozhodli zareagovat na úspěch své adventury Firewatch filmovou adaptací. Našli proto partnera v podobě produkční společnosti Good Universe a rozběhli iniciační plány, na jejichž konci měl být celovečerní film vycházející z příběhu zmiňované hry. Osud však tomuto spojení nepřál, když bylo Good Universe pohlceno Lionsgatem a na opětovné zažehnutí snů o stříbrném plátně museli lidé z týmu Campo Santo – nyní spadající pod Valve – čekat dlouhé čtyři roky. Děje se tak díky producentům ze Snoot Entertainment, kteří chtějí postupovat podle původních plánů a tenhle tajuplný a emocionální výlet do wyomingské přírody berou na sebe.

O novém spojení informuje Hollywood Reporter, který současně přidává i několik dalších detailů. V první řadě je nutné uvést, že Snoot není velkou společností a nejznámějšími, byť stále spíše okrajovými snímky, které mají v portfoliu, jsou Blindspotting a Little Monsters. „Firewatch byl skvělý úspěch, nádherný a srdcervoucí kus umění. Jsem nadšený, že nám Sean a Jake [z Campo Santo] umožnili zničit jejich perfektní videohru tím, že z ní uděláme film, nebo televizní seriál,“ říká v nadsázce a s dávkou humoru producent Keith Calder. Zároveň tím ale odhaluje, že obě strany ještě nejsou plně dohodnuty, jakou podobu bude filmový Firewatch mít a je tudíž možné, že se namísto celovečerního snímku dočkáme seriálu. To by mohlo dobře odpovídat povaze hry, která je rozdělená na jednotlivé dny a má své logické předěly, nic konkrétního ale zatím filmaři nesdělili.

Co se týče Seana Vanamana a Jaka Rodkina z Campo Santo, spolupráci si pochopitelně pochvalují a oceňují, že má Keith Calder kladný vztah k videohrám. „Je to podobné, jako když jsme poprvé mluvili s Joem Drakem a jeho týmem v Good Universe v roce 2016. Věděli jsme už z první schůzky, že Keith a Jess (manželka Keitha, pozn. red.) jsou skvělými partnery,“ říká Vanaman. Údajně prý nepochybují o jejich schopnostech a těší se na výsledek. Uvidíme tedy, jak příběh Henryho a Delilah z roku 1989 dopadne, případně kolik z nezapomenutelné estetiky filmaři zachovají, výsledek by mohl stát za to.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru