PlanetSide Arena končí už po pár měsících

PlanetSide Arena končí už po pár měsících

V early accessu vyšla koncem září a v lednu se vypnou servery. V podstatě ji nikdo nehrál

14. 12. 2019

Konec každé hry je smutný. O to smutnější, pokud se jedná o on-line hru, která vzhledem ke své povaze končí v propadlišti dějin, jestliže je přísně závislá na provozu serverů. Jako v tomto případě. Teprve 19. září vyšla na Steamu v early accessu nová free-to-play akce PlanetSide Arena od Daybreak Game Company (H1Z1, PlanetSide 2, DC Universe Online, EverQuest). Po necelých třech měsících vývojáři oznamují, že hra bude zrušena. Z hodnocení uživatelů si titul odnášel jen průměrné známky a aktivních hráčů rychle ubývalo.

Servery PlanetSide Arena se definitivně odmlčí už 10. ledna.

“Po důkladné úvaze jsme učinili těžké rozhodnutí vypnout servery PlanetSide Arena,” napsal fanouškům výkonný producent Andy Sites. I přes ambiciózní vizi týmu bylo podle něj po pár měsících jasné, že množství lidí nestačí na uskutečnění zážitku, který si tým vysnil. Servery PlanetSide Arena se definitivně odmlčí 10. ledna. Autoři poděkovali fanouškům za jejich loajalitu a podporu během betaverze a early accessu. Jejich zpětná vazba byla podle Sitese neocenitelná.

“Jakkoli bolestné je uzavřít tuto kapitolu tak rychle, zůstáváme hluboce zavázáni této značce a těšíme se na pokračování cesty vesmírem PlanetSide s vámi všemi,” dodal Andy Sites. Autoři také stáhli z prodeje DLC v podobě dvou speciálních edic a virtuální měnu, kterou je ale možné utrácet až do vypnutí serverů. Ke cti autorům slouží, že vrátí peníze všem hráčům, kteří investovali do DLC nebo virtuální měny.

Refund proběhne automaticky a částka se objeví v jejich Steam peněžence po vypnutí serverů. Ke všem zakoupeným věcem ale mají hráči přístup až do uzavření titulu. Vývojáři zdůraznili, že nebude možné titul PlanetSide Arena hrát žádným způsobem po vypnutí serverů. Průměrný počet souběžně hrajících hráčů se v září pohyboval okolo necelých pěti set. V říjnu už to bylo jen 54 a v listopadu dokonce pouhých 17. Během posledních 30 dní hraje hrou současně v průměru 10 lidí, což je pochopitelně neudržitelný stav.

Autoři se nebáli pohlédnout pravdě do očí a otevřeně přiznali, že titul si nenašel dostatek fanoušků. Jakkoli může být na takové rozhodnutí překvapivě brzy. Nejde přitom o první špatnou zprávu. Ani ne měsíc po vydání early access verze Daybreak Game Company propustil množství zaměstnanců a mezi nimi i ty, kteří pracovali na PlanetSide Arena.

Spekuluje se, že Daybreak vyvíjí, nebo možná spíš před finančními problémy vyvíjel MMORPG ze světa komiksového nakladatelství Marvel.

PlanetSide Arena měla původně strávit v programu předběžného přístupu přibližně půl roku a vyjít ve druhém čtvrtletí příštího roku. Hra byla oznámena koncem roku 2018 a měla podporovat mimo jiné battle royale až pro tisíc lidí. Což je v přímém rozporu se skutečným i počty hráčů. Na tomto poli je nicméně nesmírně těsno a vedle hegemonů jako PUBG, Fortnite nebo Apex Legends je obtížné prosadit se i pro zavedené značky a série.

Shodou okolností se v posledních dnech spekulovalo, že Daybreak vyvíjí, nebo možná spíš před finančními problémy vyvíjelo MMORPG ze světa komiksového nakladatelství Marvel. A před časem skutečně hledali vývojáře na podobný projekt. Mohli tak chtít navázat na DC Universe Online.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru