Pikantní Shadows of the Damned se může vrátit

Fanouškům konečně svitla naděje na pokračování hry, kterou udělali Mikami a Suda51

Zdroj: Grasshopper Manufacture
20. 10. 2021

Shadows of the Damned je jedna z mých oblíbených méně známých her. Titul od japonského studia Grasshopper Manufacture a Electronic Arts (ano, EA experimentovali už před EA Originals, viz Alice: Madness Returns nebo Brütal Legend) z roku 2011 pro PS3 a X360 se mohl pochlubit combem osobností ve vývojářském týmu. Vytvořili jej autor Resident Evilu Šindži Mikami, autor No More Heroes Goiči Suda alias Suda51 a soundtrack zkomponoval dvorní skladatel Silent Hillu Akira Jamaoka. Co víc chtít?

Hra sbírala velmi pěkné známky, byla originální i správně bizarní, ale žádný velký hit se z ní nestal. Přesto patří mezi nejvýraznější kousky z portfolia týmu, který dal světu hry jako killer7, Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse, Lollipop Chainsaw, Killer Is Dead nebo Let It Die. A teď to konečně vypadá, že bychom se s ní mohli opět potkat.

V rozhovoru pro magazín Destructoid Goiči Suda prohlásil, že Grasshopper Manufacture mají práva na Shadows of the Damned, ačkoli hru vydávali EA. A naznačil, že by se k této značce mohl vrátit. Minimálně by mohlo dojít na porty či remastery pro nové systémy, protože tomu se zjevně Grasshopper Manufacture nijak nebrání.

Poslední hru tým vydal letos v srpnu a šlo o No More Heroes III exkluzivně pro Switch. Další díl však v tuto chvíli v plánu není a vývojáři už pracují na nových projektech. V této souvislosti se sluší připomenout, že studio už dříve znovu vydalo několik starších her na nové platformy. Za zmínku kromě předchozích dílů No More Heroes stojí třeba The Silver Case z roku 1999 a The 25th Ward: The Silver Case z roku 2005.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru