Phantom Liberty má být jediným rozšířením Cyberpunku

Vývojáři to potvrdili v odpovědi jednomu z hráčů. Přednost asi dostanou další projekty

Zdroj: CD Projekt RED
7. 9. 2022
Název hry: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 12. 2020 Platformy: , , , , , Žánr: ,

Včerejší podvečer přinesl hráčům Cyberpunku 2077 několik dobrých zpráv. Dáme-li stranou například potvrzení, že chystaný seriál Cyberpunk: Edgerunners má být 100procentně kanonickou záležitostí, která se na úrovni kosmetických věcí promítne i do samotné hry, šlo především o vydání dalšího velkého updatu a oznámení první velké expanze. Phantom Liberty má přinést úplně novou část Night City, na hlavního hrdinu či hrdinku čeká příběh pravděpodobně propojený s armádou a chybět nebude ve své roli Johnnyho Silverhanda ani herec Keanu Reeves. Rozšíření má dorazit v příštím roce a i na základě prvního teaseru se kolem něj rozvinula poměrně optimistická nálada. Tedy až do chvíle, kdy se ukázalo, že Phantom Liberty má být na rozdíl od Zaklínače 3 jediným velkým rozšířením, na které už maximálně navážou jen drobné přídavky v updatech.

S informací přišel polský magazín XGP, jehož redaktoři si všimli diskuze hráčů a vývojářů pod videem na YouTube. Jedna z hráček napsala, že je rozšířením potěšena a doufá, že do budoucna toho mohou hráči očekávat víc i s přihlédnutí k obrovskému potenciálu celé hry. Jenže vzápětí začaly přicházet odpovědi od dalších hráčů, v nichž se snažili vysvětlit autorce původního příspěvku, že nic dalšího už pro Cyberpunk 2077 nemá očekávat, vzhledem k tomu, že se již pracuje na čtvrtém Zaklínači a nepochybně se roztáčí kola vývoje i dalšího Cyberpunku. S podobnou odpovědí pak přišel i správce kanálu, vystupující oficiálně za studio CD Projekt RED a narůstající neklid potvrdil.

„Jsme rád, že jsme vzbudili tvůj zájem! Co se týče budoucnosti, Phantom Liberty je jediným plánovaným rozšířením Cyberpunku 2077,“ zní oficiální stanovisko. Někdo by mohl samozřejmě namítnout, že o žádné překvapení nejde, protože vývojáři už dříve mluvili o tom, že rozšíření pro Cyberpunk 2077 bude posledním, které poběží na RED Enginu, na druhou stranu ale nikdy předtím od vývojářů jasně nezaznělo, že by to mělo automaticky znamenat jen jeden datadisk. Nad zprávou nicméně není v tuto chvíli nutné příliš pochybovat – z logického pohledu do sebe všechno zapadá a další datadisk vzal za své patrně kvůli nutnosti opravit základní hru a věnovat ji mnohem větší péči, než vývojáři původně počítali. Snad tedy alespoň bude stát za to.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru