Pět let po oznámení filmu Space Invaders známe scenáristu

Pět let po oznámení Space Invaders má film scénáristu

Bude z toho Den nezávislosti, Válka světů, anebo Den, kdy se zastavila Země?

15. 7. 2019

Filmová adaptace hry Space Invaders z roku 1978 byla oznámena už před pěti lety. Teprve nyní ale našla scenáristu. Magazín Deadline přinesl zprávu, že příběh klasiky od společnosti Taito napíše – a teď se podržte – Greg Russo. Člověk, který sice zatím na kontě nemá ani jeden realizovaný scénář, ale pracuje hned na několika filmech podle her. Tím nejznámějším je bezesporu Mortal Kombat, na který se začne točit už letos, ale Greg Russo píše i hollywoodské adaptace Saints Row, F.E.A.R. nebo reboot hororu Resident Evil.

Space Invaders byla podle Russoa první hra, kterou hrál na Atari 2600. Práva na adaptaci získalo studio Warner Bros. a produkci má na starost New Line Cinema společně s Weed Road Pictures a Safehouse Pictures. I když už možná pro dnešní generaci není značka Space Invaders takovým pojmem, jako byla kdysi pro nás, jde nepochybně o silnou IP. Otázkou je, jak základní velmi mlhavou premisu proměnit v plnohodnotný film. Na rozdíl od novějších příběhových her má v tomto ohledu scenárista mnohem volnější ruku a výsledkem může být další variace na téma “Mimozemšťané si dělají zálusk na Zemi”.

Nikomu není tak docela jasné, odkud se vzal scenárista Greg Russo a čím tak okouzlil filmová studia, že mu svěřila v rychlém sledu po sobě mnoho adaptací slavných her. Loni na podzim se ale minimálně na Twitteru pochlubil, že ho k tomuto úkolu předurčuje jeho vášeň pro hry. Tu doložil skutečností, že na Xboxu dosáhl na milionové Gamerscore. Na jeho status tehdy reagoval i oficiální účet Xboxu, aby tato slova potvrdil.

Neznáme jméno režiséra, žádná jména herců ani předběžné datum premiéry Space Invaders. Pevně ale doufáme, že pocta arkádové klasice dopadne lépe než Pixely Adama Sandlera a že ve filmu něco ze hry poznáme.

Pět let po oznámení filmu Space Invaders známe scenáristu

Space Invaders v kostce

Hit Space Invaders od společnosti Taito debutoval v roce 1978 na automatech. Stal se v podstatě předlohou pro bezpočet dalších her a pomohl etablovat celý žánr. Jednalo se o obrovský komerční úspěch. Hra byla tou nejprodávanější a nejvýdělečnější ve své době. Vliv hry se pozitivně projevil na celém odvětví a z proslulých nepřátel se staly popkulturní ikony. Port pro Atari 2600 bývá považován za jeden z prvních system sellerů, který nakopl prodeje samotné konzole. Pokud jde o svět televize a filmu, objevil se titul na obrazovkách mnohokrát ve “vedlejší roli”. Za zmínku stojí Terminátor 2, Futurama nebo nedávné Pixely. Až nyní se má ale dočkat svého vlastního snímku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru