PES navazuje exkluzivní partnerství s klubem SSC Neapol

PES navazuje exkluzivní partnerství s klubem SSC Neapol

Konami pro sebe ukořistilo další tým nejvyšší italské fotbalové soutěže, jiné mu ale schází

Zdroj: Konami
1. 5. 2021

Soupeření na poli fotbalových licencí mezi EA Sports a Konami vstupuje do dalšího dějství. eFootball PES, který obvykle tahá za kratší stranu provazu, pokud jde o exkluzivní partnerství, ukořistil italský klub SSC Neapol. Zajímavé je to i proto, že se v posledních letech opakovaně stává prostorem soupeření nejvyšší italská fotbalová soutěž Serie A.

Oficiální dlouholeté partnerství s klubem SSC Neapol nazývá Konami termínem eFootball PES Partner Club a začne platit od sezóny 2021/2022 s tím, že exkluzivní bude pro sérii eFootball PES od sezóny 2022/23. Nikdo jiný nebude mít podle vydavatele na poli fotbalových simulací kompletní licenci pro tento tým.

Tahanice o práva v nejvyšší italské soutěži

Podobně Konami získali dříve exkluzivitu pro Juventus, což znamenalo, že v sérii FIFA musel místo něj hrát klub pod fiktivním jménem. Stejné by to bylo s klubem AS Řím. EA Sports ale kontrolovali a pro změnu na úkor Konami vybojovali exkluzivně pro sebe kluby AC Milán a Inter Milán.

EA navzdory všem tahanicím hrají na poli exkluzivit nadále prim. Týká se to namátkou Premier League nebo Bundesligy. Na druhé straně fanoušci PES mohou namítnout, že leccos z absencí lze kompenzovat díky oficiálnímu editoru. Po loňském meziročníku má letos Konami přijít s velkou obměnou PES. Po letech s domovským Fox Enginem hra přechází na Unreal Engine od Epicu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru